17. 6. 2024

Analýza Ostrava vs Karviná: Kdo ovládne slezské derby?

Slezské derby slibuje jako vždy zápas plný nasazení, nicméně herně by měl mít navrch čtvrtý Baník. Karviná je totiž suverénně poslední, pět kol před koncem základní části ztrácí už 10 bodů na barážové příčky, což je hodně nepříjemné.

Hostující mužstvo na jaře srdnatě bojuje, ale chybějící fotbalovou kvalitu lze nahradit jen stěží. Mužstvo postrádá větší kreativitu a rovněž kvalitu v koncovce.

S výjimkou Papadopulose nemá tým produktivního hráče, což je v ostrém nepoměru s Baníkem. Domácí celek se může spolehnout na dva hrotové střelce Almásiho (12) s Klímou (7), solidní ofenzivní čísla má rovněž Kuzmanovič, Fleišman nebo Tetour.

Baník si vede doma slušně (6-4-2), před svými fanoušky nastřílel už 29 branek ve 12 zápasech, což je o poznání víc, než zaznamenala Karviná v celém ročníku (21)!

Venku hosté dokonce dali jen 5 branek ve 12 zápasech, bilance (1-1-10) je nejhorší v rámci celé FORTUNA:LIGY. Vzájemná bilance potvrzuje, že jde velmi často o vyrovnané souboje (2:1, 1:1, 0:0), nicméně forma a rozpoložení obou celků to tentokrát změní.

Baník zvítězí o více jak jednu branku tedy v handicapu. Na tiket lze zkusit i střelce, trefit by se mohl opět nejlepší kanonýr ligy Almási.

Zdroj: ifortuna