14. 7. 2024

Analýza Neapol vs Udinese: Budou hosté pod Vesuvem jako obvykle neškodní?

Neapol zareagovala na domácí prohru s AC Milán tříbodovým ziskem na půdě Hellasu Verona, kde překonala velice nepřátelské prostředí a zvítězila 2:1. Stejným výsledkem zvládla i předchozí venkovní vystoupení na půdě Lazia a díky těmto úspěchům se drží pouhé tři body za prvním místem.

Vzhledem k netradičně brzkému termínu může Neapol konečně vytvořit na své protivníky tlak a dočasně je na prvním místě vyrovnat.

Příjezd Udinese ve městě pod Vesuvem nikdy žádnou velkou hrůzu nebudil a v poslední době to platí dvojnásob. Neapol porazila Udinese doma už osmkrát v řadě a ve třech z posledních čtyř případů mu dala minimálně čtyři branky.

V relativně klidné části tabulky pohybující se hosté ale v posledních týdnech nehrají špatně. Neprohráli už čtyřikrát v řadě (1-3-0) a všechny tři nerozhodné výsledky uhráli proti silným protivníkům (AS Řím, Lazio, AC Milán).

Právě remízy letos drží Udinese nad vodou, sehrálo jich již 12, což je druhý nejvyšší počet po Janovu. Nízký počet výher (6) ale naznačuje určité nedostatky a hlavně to, že v těžkém souboji na jihu Itálie hosté opět neuspějí.

Zdroj: ifortuna