19. 5. 2024

Analýza Zlín vs Pardubice: Prolomí domácí mizérii?

Oba celky se potýkají s formou. Zlín prohrál poslední tři zápasy v řadě, Pardubice čekají na jakoukoliv soutěžní výhru od prosince, kdy dokázali porazit Bohemku (2:1).

Hosté inkasovali v posledních dvou zápasech sedm branek, celkově patří defenziva mužstva mezi slabiny týmu. Východočeši obdrželi už 55 branek, což je nejvíc v rámci celé soutěže.

Také defenziva Zlína nefunguje optimálně, i když tým inkasoval o 11 branek méně. Domácí mají výhodu Letné a fanoušků v zádech, nicméně Pardubicím nedali gól už třikrát po sobě, což není náhoda.

Ofenzivní složky domácího týmu respekt rozhodně nebudí, po odchodu Poznara hraje tým prakticky bez útočníka, což je vždycky špatně, pokud tedy nejste Manchester City.

Pardubice v posledním kole prohráli na Spartě (1:3), ale paradoxně neodehráli po půli špatný zápas a klidně mohli skórovat až třikrát. Vzájemný duel by tak mohl být mnohem vyrovnanější, než napovídají kurzy, remíza o půli nebo na konci utkání nemusí být špatnou volbou.

Zdroj: ifortuna