14. 7. 2024

Analýza Bohemians 1905 vs Slovácko: Využijí hosté formu?

Zdroj: Depositphotos

Z posledních tří vzájemných duelů získalo Slovácko sedm bodů, pátý tým tabulky má navíc výrazně lepší fazónu. V předešlých čtyřech ligových zápasech tým neprohrál (2-2-0), při remízách s Baníkem i Pardubicemi byl celek z Uherského Hradiště lepší ale propadl v koncovce.

Oproti podzimu se tým zhoršil právě v produktivitě, gólově tým stojí momentálně jen na útočnících, což není dobře, na produktivitě se musí stejně jako na obraně podílet celý tým.

Ještě hůř je na tom domácí Bohemka, Klokani se trápili už na podzim, ve stejném marastu pokračují i na jaře. Mužstvu nefunguje vůbec defenziva, padesát inkasovaných branek je druhý nejhorší výkon v celé soutěži.

V posledních čtyřech ligových duelech vyšli domácí hned třikrát brankově naprázdno, góly přestaly dávat útočníci. Trenér Klusáček přišel o podporu fanoušků, atmosféra v Ďolíčku tak není tak skvělá jako v minulosti, čemuž se nelze divit.

Mužstvu reálně hrozí záchranářské starosti, řada hráčů tak hraje spíš jen na jistotu, než aby se snažili přidat nějako nadstavbu, právě větší kreativita pak mužstvu žalostně chybí.

Slovácko má v takovém rozpoložení protivníka dobrou časy bodovat, výhra v rámci „dvojité šance“, tedy o půli nebo na konci utkání nemusí být špatná volba. 

Zdroj: ifortuna