15. 7. 2024

Analýza Nantes vs Lille: Vrátí se Dogy do bojů o poháry?

Šestizápasovou šňůru soutěžních zápasů bez porážky přerušil Nantes nováček z Troyes, který ho na svém hřišti udolal poměrem 1:0. V zápase se „Kanárkům“ nevedlo v podstatě nic.

Jediná střela do prostoru tří tyčí bylo asi tak jediné, co bylo z jejich strany zajímavého k vidění a krom toho si z utkání hned trojice hráčů odnesla zdravotní potíže, přičemž všichni tři jsou hráči z defenzivní řady– Pallois, Girotto a Traoré.

Prvně dva jmenovaní patří v Nantes mezi stabilní hráče a opory základní sestavy, a hlavně také mezi klíčové hráče v obranné fázi mužstva, takže při skládaní sestavy do nadcházejícího utkání s Lille bude mít kouč Antoine Kombouare poměrně značné starosti.

Lille přicestuje na západ Francie po vyřazení z Ligy mistrů, když ve středečním duelu srdnatě vzdorovalo Chelsea a dokonce i vedlo zásluhou branky z pokutového kopu Buraka Yilmaze, nicméně anglický celek ukázal svou kvalitu a utkání zvládl otočit na 1:2 a i přes solidní výkony Lille ovládl celé dvojutkání celkovým výsledkem 4:1.

„Dogy“ se tak nemají tento rok v Evropě za co stydět a nyní se budou už jen soustředit na domácí soutěž, a tedy na boje o účast v Evropských pohárech pro nadcházející sezónu.

Nantes hrají doma tuto sezonu skvěle (bilance 9-2-3), ale bez opor v zadních řadách udrží útočné duo Yilmaz – David jen opravdu stěží.

Lille své utkání zvládne, čímž „Kanárkům“ odskočí na rozdíl čtyř bodů a popere se tak ve zbývajících deseti kolech o místo v pohárové Evropě.

Vítězství hostů jistím prostřednictvím sázky „zápas bez remízy“ (v případě remízy vrácení vkladu), kde se je i tak k dispozici velmi pěkný kurz.

Zdroj: ifortuna