Analýza Lens vs Clermont: Prolomí domácí střeleckou mizérii?

Zdroj: Depositphotos

Racingu Lens se posledně nepodařilo skórovat ve druhém zápase po sobě a po domácí šokující porážce s Brestem 0:1 ztratil znovu body proti týmu z druhé poloviny tabulky – na hřišti předposledních Mét pouze remizoval 0:0.

Není to přitom tak dávno, co Haiseho svěřenci obsazovali pohárové příčky a byli rovnocenným soupeřem třeba takové Paříži (1:1).

Šestibodový odstup z devátého místa na pátý Strasbourg však není deset kol před koncem nedostižitelný a motivace do nadcházejícího domácího zápasu je tak znovu obrovská.

Lens před reprezentační přestávkou přivítá Clermont, který na sever Francie přicestuje po dvou porážkách v řadě, které přišly nejdříve na hřišti Lille (4:0) a minulý týden také doma proti Lorientu, jemuž „Les Lanciers“ podlehli nečekaně 0:2.

V těchto dvou duelech kupila obrana nováčka soutěže velké množství laciných chyb, kvůli kterým si oba zápasy dost výrazně zkomplikovala a pokud se něčeho podobného dopustí i tentokrát, velmi pravděpodobně na to doplatí znovu, neboť Lens hraje na svém hřišti pokaždé velice aktivně směrem dopředu a prohrává zde jen opravdu zřídka (od začátku této sezony pouze třikrát (6-5-3) a za celý minulý ročník jen pětkrát (7-7-5)).

Domácí by si měli jednoznačně klást za cíl vítězství a Clermont minimálně o gól porazit, pokud to ještě s okupacích příček s pohárovou Evropou myslí skutečně vážně.

Zdroj: ifortuna