15. 6. 2024

Analýza Inter Milan vs Fiorentina: Zůstanou body v Miláně?

Zdroj: Depositphotos

Interu se cesta za obhajobou ligového titulu začíná komplikovat. Jestliže se až do minulého kola mohli svěřenci kouče Inzaghiho upokojovat skutečností, že mají pořád zápas s Bolognou k dobru, za současné situace už jim to nestačí.

Po remíze v Turíně (1:1) ztrácejí na vedoucí AC Milán čtyři body, a to ještě mohou být rádi.

Jejich poslední vystoupení bylo totiž hrubě ovlivněno chybou sudích Guidy a Massy, kteří přehlídli jasnou penaltu pro Turín za stavu 1:0. Inter pak vyrovnal v nastaveném čase a propuklo peklo.

Turínský deník Tuttosport dokonce výkon sudího ohodnotil známkou 0/10 a za pravdu mu dala i komise rozhodčích, která oba aktéry (vč. kolegy u VARu) potrestala stopkou na tři zápasy.

Inter každopádně ztratil a v lize vyhrál v posledních šesti kolech jen jednou a v součtu s vyřazením z Ligy mistrů nezažívá dobré časy.

Fiorentina naopak o minulém víkendu přetlačila Bolognu (1:0), když využila téměř hodinovou přesilovku. Pohledné její vítězství moc nebylo, ale kouč Italiano ho hájil.

Fiorentina vyhrála tři z předchozích pěti ligových střetnutí a stále se drží v boji o evropské poháry.

Na půdě Interu ale prohrála pět z posledních šesti vzájemných duelů (1 remíza) a domácí zde letos už sedmkrát vedli v poločase. Sázka na rychlou branku tak nemusí být od věci.

Zdroj: ifortuna