27. 7. 2024

Analýza Montpellier vs Nice: Odvezou si Orli další body?

Velkým výsledkovým propadem si momentálně prochází Montpellier, který prohrál čtyři z posledních pěti ligových zápasů a šance na to si zahrát nadcházející sezonu Evropské poháry každým kolem rapidně klesají vzhledem k velké konkurenci v tabulce.

Týmu Oliviera Dall´Oglia nepomohla v posledním zápase s Nantes ani změna rozestavení a na západě Francie podlehl tamnímu celku 2:0. To Nice se v poslední době daří podstatně lépe než právě Montpellieru.

Svěřenci Christopha Galtiera po postupu do finále Francouzského poháru přes Versailles (2:0) porazili následně v minulém kole Paříž 1:0, což po nedělním zápase Marseille znamenalo posun na druhou příčku.

Na skalpu nad týmem z hlavního města měl hlavní podíl střídající Andy Delort, který dvě minuty před koncem jedinou brankou zápas rozhodl a nutno podotknout, že Nice si zápas vyhrát zasloužilo, vypracovávalo si šance a Paříž do výraznější příležitosti takřka nepustilo.

Dobrá obrana je to, na čem „Orli“ staví svoji hru pod koučem Galtierem od úplného úvodu sezony – důkazem je toho nejmenší počet inkasovaných branek v lize a mimo to také poslední čtyři soutěžní zápasy, ve kterých Nice neobdrželo jediný gól (Angers 1:0, Strasbourg 0:0, Versailles 2:0 a posledně už zmíněný zápas s PSG 1:0).

Proti z formy hrajícímu Montpellieru by měl celek z Francouzské riviéry uspět, pokud se chce na druhém místě udržet i po tomto kole. Kurz na vítězství v rámci „dvojité šance“, tedy výhry v poločase nebo na konci utkání, je pak dosti přijatelný i pro ty, kteří nechtějí jít do úplného rizika v podobě čistého vítězství hostů.

Listopadový kolaps, kdy Nice doma prohrálo s Montpellierem 0:1 by se tak neměl opakovat.

Zdroj: ifortuna