27. 7. 2024

Analýza Brentford vs Burnley: Kdo ovládne záchranářský duel?

Velká sláva panovala po minulém kole v kabině Brentfordu, nováček soutěže vyhrál na půdě Norwiche v důležitém záchranářském souboji 3:1, a tři body získal poprvé od 2. ledna.

Hattrick střelce Ivana Toneyho měl obrovský dopad na morálku svěřenců Thomase Franka, kteří v sobě mohou znovu najít velké nadšení z úvodu letošního ročníku, kdy si vytvořili životně důležitý náskok, díky němuž nespadli do sestupového pásma ani během těchto dvou zcela nepovedených měsíců.

Šestibodový odstup od svého aktuálního soupeře vypadá hned o poznání lépe, navíc Burnley a další sestupem ohrožení nepodávají v poslední době žádné skvělé výkony, které by naznačovaly, že Brentford předběhne hned několik týmů.

Hosté prohráli dvakrát v řadě, naposledy inkasovali čtyři góly od Chelsea pokazili si svou pověstnou obranu, která předtím ve třech kolech dostala jen jeden gól. Domácí budou na konci a své psychické pohody využijí.

A pozor, pokud vyhrají, bude to pravděpodobně stylem poločas/zápas, tak totiž letos slavili pět ze sedmi výher a celkově v 21 z jejich 28 ligových vystoupení bylo o bodovém zisku rozhodnuto už o po prvních 45 minutách!

Platilo to i v prvním vzájemném měření sil, které vyhrálo Burnley 3:0, a domácí tak mají co oplácet.

Zdroj: ifortuna