28. 5. 2024

Analýza Plzeň vs Teplice: Přivezou si Severočeši formu do Doosan Arény?

Teplice na jaře před týdnem poprvé prohrály, když nestačily na Slovácko (0:1). Na vině je především slabá produktivita, trenérovi Jarošíkovi se nepovedl tah s nasazením Mareše, kterého začal upřednostňovat na úkor Sejka.

Právě mladý forvard ze sparťanského béčka přitom dokáže svou rychlostí „trhat“ defenzivu soupeře, v koncovce pak vypadal hodně zajímavě. Hosté každopádně nedali gól v posledních dvou ligových zápasech, bez gólů se nedá vyhrávat.

S produktivitou Teplic to nevypadá dobře ani o víkendu, Severočeši totiž zamíří do Plzně, které nedokázali dát gól už čtyřikrát po sobě, včetně pohárového klání. Teplice navíc narazí na obranu Viktorky, která patří mezi nejlepší v rámci celé FORTUNA:LIGY.

Západočeši jsou i nadále v boji o titul a před blížícím se těžkým losem v závěru základní části, musí nutně vyhrát. To by neměl být zas takový problém, Plzeň má formu, na jaře získala z 15 možných 13 bodů, a to ještě měla zvítězit na Spartě (2:2).

Kouč Bílek se může spolehnout na své útočníky, střelecky se daří zejména Chorému, který plní roli žolíka. Dvoumetrový forvard je o víkendu ale v karetním trestu, a tak v útoku nastoupí Beauguel, který je nejlepší střelec týmu (11 branek).

Viktorka ve Štruncových sadech navíc vládne, od začátku sezóny neprohrála před svými fanoušky jediný zápas (11-1-0), skóre 31:6 je respekt budící.

Plzeň doma potvrdí roli favorita a zvítězí, špatnou volbou nemusí být ani handicap, nebo sázka na výhru v kombinaci s góly.

Zdroj: ifortuna