15. 6. 2024

Analýza Ml. Boleslav vs Sparta: Odvezou si Letenští všechny body?

Mladá Boleslav čeká na jakoukoliv výhru včetně přípravy už šest dlouhých utkání. V novém ročníku FORTUNA:LIGY družina kouče Hoftycha ještě nezvítězila (0-2-1), mužstvo doplácí na odchody opor (Douděra, Ewerton), za které nepřišla adekvátní náhrada.

Nejlepším hráčem týmu je prakticky čtyřicátník Matějovský, což je ostuda pro ostatní spoluhráče.

Hodně propustná je obrana, která v posledních dvou zápasech inkasovala pět branek, defenzivní činnost nezlepšil ani gólman Poláček, který v létě vytlačil z pozice jedničky Šedu.

Aby toho nebylo málo, Středočeši tentokrát přivítají Spartu, která se pozvolna zvedá. Klub z Letné v posledních dvou kolech neinkasoval jedinou branku, naopak zaknihoval šest bodů, což vedení, trenéra, hráče i fanoušky trochu uklidnilo.

Příznivci pražského klubu přijedou do města automobilů v hojném počtu, výhoda domácího prostředí se tak výrazně zminimalizuje.

Sparta se po špatném vstupu do nového ročníku vzchopila, tým zdobí vysoká intenzita hry. Zatím zcela nefungují křídelní záložníci, což ale nahrazují krajní beci v čele s Hojerem a Mejdrem.

Postupně se sehrávají Daněk s Karabcem, na stoperu úřaduje Sörensen, který prakticky nechybuje.

Hosté se tak dokážou vypořádat s absencemi (Čelůstka, Kuchta, Krejčí, Pešek, Čvančara atd…), kvalitu i efektivitu v koncovce by navíc měl doručit reprezentant Jankto, který bude dostávat na levém křídle více a více času.

Sparta porazila Mladou Boleslav už pětkrát po sobě, také tentokrát bude alespoň o gól lepší.

Zdroj: Fortuna