20. 6. 2024

Analýza Viktoria Plzeň vs Karabach: Využijí Západočeši domácí prostředí?

Plzni chybí k postupu do Ligy mistrů poslední krok, a ne náhodou se říká, že bývá ten nejtěžší. To by mělo platit i tentokrát, Viktorka sice přivezla z Ázerbajdžánu relativně pozitivní výsledek (0:0), ale obraz hry nebyl pro českého zástupce úplně pozitivní.

Karabach měl v zápase výrazně navrch, Viktorka se udržela ve hře jen díky fantastickým zákrokům gólmana Staňka. Aby toho nebylo málo, do odvety nemůže nastoupit klíčový muž defenzivy Plzně, domácí kapitán Lukáš Hejda.

Jeho zkušenosti, důraz i výborná práce při standardkách bude mužstvu chybět.

Kouč Bílek dokonce zvažuje změnu rozestavění na 4-4-2, přeci jen tým potřebuje zvítězit a Kliment s Chorým už v minulosti potvrdili, že mohou hrát vedle sebe.

Viktorka se může spolehnout na zaplněné hlediště, ve Štruncových sadech neprohrálo mužstvo už 26 soutěžních duelů v řadě. Tým je odpočatý, o víkendu si ligu odložil.

To samé ale udělal i soupeř, takže v tomto směru jsou síly vyrovnané. Důležitost utkání sváže oběma celkům nohy, a bude se hrát hodně opatrně, nikdo nebude chtít udělat chybu jako první, což se projeví i na počtu branek k utkání.

V zápase nejde očekávat žádnou přestřelkou, vyrovnaný duel nepřekvapí remízou o půli nebo na konci utkání. Ve hře je i čistá remíza, ani jeden z celků totiž nemá výraznější zbraně, aby vnutil soupeři svůj styl hry, respektive Karabach není venku to co doma.

Zdroj: Fortuna