20. 6. 2024

Analýza Baník Ostrava vs FK Teplice: Potvrdí domácí zlepšenou formu?

Baník se v minulém kole chytl na svém oblíbeném soupeři, když doma porazil Zlín (3:1). Šest vstřelených branek v posledních dvou zápasech zvedly náladu i věčně zachmuřenému kouči Vrbovi, který si představoval start do nového ročníku jinak (1-1-1).

Tým se každopádně zvedá, což je pozitivní, stejně jako výkony mladíků Pojezného s Jaroňem. Domácí trenér k nasazení talentů sáhl trochu z nouze, ale krok se vyplatil, oba přinesli do hry potřebný zápal.

Ostrava se i tentokrát představí v domácím prostředí, i tentokrát má více než přijatelného soupeře. Teplice navázaly na loňský ročník, po třech kolech jsou s jedním bodem předposlední, skóre 3:8 naznačuje, kde tým „tlačí bota“.

Obrana je po odchodu Tijaniho prakticky „namalovaná“, mužstvo trápí špatná disciplína.

Zkušený Mareček se nechal proti Bohemce vyloučit a dnes bude chybět, Vondrášek se po zápase zase hádal s fanouškem vlastního klubu. Atmosféra v týmu tak není ideální, hráči dobře vnímají, že jsou opět horkými kandidáty sestupu.

Baník půjde naopak se sebevědomím nahoru, v domácím prostředí se mohl celý týden v klidu připravovat. Absence krajního beka Ndefeho je nepříjemná, nikoliv ale klíčová. Baník opět vyhraje, v zápase padnou alespoň dvě branky.

Zdroj: Fortuna