28. 5. 2024

Analýza Leicester vs Leeds: Jak to hostům půjde bez Bielsy?

Marcelo Bielsa už není trenérem Leedsu. Při pohledu na jeho poslední výsledky, blízkost sestupového pásma a 60 inkasovaných branek (nejvíce ze všech) se rozhodně není čemu divit.

Přesto je konec oblíbeného strůjce návratu Leedsu mezi elitu, kterému se s Whites vloni navíc hodně dařilo, trochu překvapivý.

Jeho nástupcem bude Jesse Marsch, ten se naopak letos neúspěšně pokoušel uchytit v Lipsku, odkud byl během podzimu odvolán.

Leeds potřebuje rychle sbírat body, kterých letos získal venku jen deset, a navíc na půdě soupeře inkasoval už 35 gólů (opět nejvíce ze všech).

Hosty čeká změna herního stylu a můžeme se tedy dočkat opatrného začátku, ostatně branka v první půlhodině padla jen ve dvou z předešlých pěti domácích ligových vystoupení Leicesteru, který zde v minulých dvou případech jen remizoval (Brighton, West Ham).

Proti hůře postaveným celkům však Leicester doma umí a zvládnout by měl i tento zápas. Porazil zde totiž jak Newcastle, tak Norwich City a v obou případech nasázel čtyři branky. Jediný hůře postavený soupeř, který zde uhrál bod, bylo Burnley (2:2).

Zdroj: ifortuna.cz