17. 4. 2024

Analýza Lorient vs Lyon: Ukradne Olympique všechny body?

Zdroj: Depositphotos

Vůbec poprvé v této sezoně vyhrál Lorient v posledně hraném kole na venkovním hřišti soupeře, když porazil v bretaňském regionálním derby Brest 0:1. Stejně tak jako v dalších čtyřech hraných zápasech minulého kola byla k vidění červená karta, která však v tomto případě Lorientu k již zmíněnému vítězství výrazně dopomohla.

Pelissierova družina hrála více než hodinou přesilovku, z níž vytěžila vítěznou branku, jejímž autorem byl po svém příchodu v zimě z norského Sarpsborgu Ibrahima Kone, pro kterého to byl už druhý gól v Ligue 1.

Zajímavostí je, že také podruhé to bylo v případě tohoto útočníka z Mali po příchodu z lavičky náhradníků a mimo to také opět za méně než tři minuty pobytu na hřišti. „Les Merlus“ se tak minimálně do dalších zápasů v rámci tohoto kola vzdálili sestupovým příčkám na dva body a nadále budou chtít živit naději na záchranu v nejvyšší francouzské soutěži.

Na jejich půdu přijede v páteční předehrávce Lyon, který minulé kolo znovu ztratil při domácí prohře s Lille (0:1) a pořád ne a ne se dostat do nějaké lepší výsledkové a střelecké formy.

Lyon poslední týdny doplácí právě na špatnou produktivitu, jež se ukázala právě minulé kolo s Lille nebo ještě týden předtím na hřišti Racingu Lens (1:1) – nevyrovnaným výkonům také odpovídá momentální desáté místo. Domácí Lorient nemá v zápase co ztratit a bude hrát poctivě z hluboké defenzivy (třetí nejlepší domácí obrana v soutěži) a na rychlé protiútoky, což se mu tuto sezonu dařilo například v zápase s PSG (1:1) nebo s Nice (1:0).

Lyon předvádí tuto sezonu na jejich poměry dost špatné venkovní výkony (3-4-5) a v kombinaci s tím, že svěřence Petera Bosze čeká už tuto středy zápas v rámci Evropské ligy v Portu, zkusím jít trošku do rizika a vsadím na neprohru domácích, kteří s Lyonem prohráli jediný z posledních pěti vzájemných střetnutí.

První zápas tuto sezonu skončil na hřišti Lyonu remízou 1:1 a podobný výsledek se může zrodit klidně i tentokrát. Vzhledem k solidní defenzivě Lorientu nemusí být špatnou volbou ani sázka na nižší počet branek (under 3 góly).

Zdroj: ifortuna/Ferdinand Hlavsa