30. 5. 2024

Analýza Burnley vs Chelsea: Vyloupí Blues domácí Turf Moor počtvrté v řadě?

Chelsea o minulém víkendu v lize nenastoupila, na programu totiž měla finále ligového poháru, ve kterém podlehla na penalty Liverpoolu.

Po úspěšném návratu z mistrovství světa klubů se tedy Chelsea další trofej získat nepovedlo a napravovat toho má hodně i v lize.

Na druhé místo ztrácí deset bodů (má dva zápasy k dobru) a další krizi si nemůže dovolit, to by totiž mohlo být ohroženo i její umístění v top čtyřce, což si s ohledem na nefotbalové problémy kvůli ruskému vlastníkovi klub nemůže dovolit.

Chelsea potřebuje napravit i zaváhání v prvním letošním vzájemném měření sil, kdy Burnley vybojovalo na Stamford Bridge bod za remízu 1:1.

Při pohledu na její venkovní bilanci s týmy, které byly před začátkem tohoto kola na šestém či horším místě ale o jejím úspěchu nikdo nepochybuje.

Chelsea v takovém případě vyhrála osm z deseti utkání (2 remízy) a konkrétně na Turf Moor vyhrála už čtyřikrát v řadě, naposledy i s čistým kontem (3:0).

Blues opět nebudou na nic čekat, letos se venku prosadili jako první hned desetkrát a jednou dokonce vyhráli i v případě, kdy úvodní trefu sami inkasovali (1-0-1).