26. 5. 2024

Analýza Newcastle vs Brighton: Využijí Straky formu?

Na první letošní výhru čekal až do čtvrtého prosince, od konce ledna ale vyhrál čtyři z pěti ligových duelů. Newcastle vstal z mrtvých, dobře zapracoval nakoupené posily a míří za umístěním v první polovině tabulky.

Boj o záchranu není při vší skromnosti pro tento celek, který v lize prohrál naposledy před Vánoci, už aktuální. Na jeho stadion dorazí Brighton, s nímž se v prvním letošním vzájemném duelu rozešel smírně 1:1, a proti kterému si Newcastle bude chtít vylepšit bilanci.

Z aktuálně lépe postavených týmů totiž letos dokázal porazit pouze Aston Villu (1:0) a všech deset proher utrpěl právě od protivníků aktuálně na 13. a lepším místě.

Při pohledu na tabulku posledních pěti zápasů je ale Newcastle druhý nejlepší za Liverpoolem, získal dokonce o tři body více než Manchester City.

Brighton naproti tomu vyhrál v daném období jen jednou (1-1-3) a dal pouhé tři branky. Seagulls by letos už starosti se záchranou mít neměli, ale na více než na 13. letošní remízu v St. James Parku asi pomýšlet nemohou.