30. 11. 2023

Analýza Leicester vs Brentford: Uspějí Lišky potřetí v řadě?

Zdroj: Depositphotos

Dvě výhry s čistým kontem v řadě daly fanouškům Leicesteru naději na zajímavý závěr ligového ročníku, prohra v posledním kole na půdě Arsenalu je ale vrátila zpátky do reality.

Kouč Brendan Rodgers označil výhru Kanonýrů (2:0) za zaslouženou a jeho tým zůstává ve spodní polovině tabulky, jen tři body nad svým dalším soupeřem a nováčkem Brentfordem.

Cesta do evropských pohárů je pro Leicester letos přes Premier League zapovězena, a tým, který v předchozích dvou sezónách skončil vždy na pátém místě, tak bude už jen napravovat dojem. Brentford se naopak rozjíždí, dvě výhry v řadě ho vzdálily sestupovému pásmu a tým kouče Franka zase ožil.

Pro hosty přichází zajímavý test, v předchozích dvou kolech totiž čelili dvěma týmům ze sestupových pozic. A jakkoliv jsou výhry nad Burnley a Norwichem v jejich situaci důležité, v Leicesteru to bude o něčem jiném.

Brentford navíc letos venku moc přesvědčivě nehraje (3-4-7) a ve 14 zápasech vstřelil jen 12 branek. Úspěch domácích vypadá pravděpodobně, Foxes na nováčky soutěže umí.

Tyto soupeře porazili už pětkrát v řadě, včetně tří letošních střetnutí (Norwich 2:1, Watford 4:2, Brentford 2:1).

Zdroj: ifortuna