15. 6. 2024

Analýza Kostarika vs USA: Vykopají si Američané postup na MS?

Kvalifikace o MS je extrémně zajímavá na všech světadílech, prvním postupujícím ze Severní a Střední Ameriky je Kanada. K dispozici jsou tak už jen dvě místa na přímý postup a jedno barážové. USA jsou zatím druzí, Kostarice patří čtvrtá příčka, ale jen o tři body za svým dnešním soupeřem.

V prvním vzájemném klání zvítězili Američané poměrem 2:1, tentokrát lze očekávat podobně vyrovnaný duel. Scénář utkání je pak jasně daný, domácí musí tlačit a hrát na vítězství, hostům stačí k uhájení přímého postupu i bod.

Američané každopádně mají podstatně lepší ofenzivu, když dali v kvalifikaci o deset branek více než domácí, Kostarika skórovala ve 13 zápasech pouze 11krát!

Na druhou stranu domácí se výkonnostně zvedli v pravý čas, pětkrát po sobě neprohráli, před svými fanoušky dokázali porazit i Kanadu. Kostarika má hodně zkušený kádr, hosté pro změnu disponují talentem a rychlostí.

Individuální kvalita hráčů jako Pulisić, Reyna nebo Adams by měla dorovnat výhodu Kostariky v podobě domácího prostředí. Američané si postup pohlídají, v San José uhrají potřebný bod.

Zdroj: ifortuna