23. 7. 2024

Analýza Edmonton vs Los Angeles: Potvrdí Oilers domácí formu?

Zdroj: Depositphotos

Edmonton se v Západní konferenci nachází na sedmém místě. Oilers tuto sezonu odehráli 67 utkání, ze kterých vytěžili 79 bodů. Z pěti minulých zápasů odcházeli minimálně s bodem ve třech případech.

Poslední dobou však sbírají body hlavně před svými fanoušky, když dokázali vyhrát všech posledních sedm domácích zápasů. V posledním utkání přijela na jejich led Arizona, která z Edmontonu odjížděla s porážkou 1:6.

Tentokrát se utkají s Los Angeles. Kings obývají v Západní konferenci pátou pozici. Na Edmonton mají náskok dvou bodů, ale odehráli o jedno utkání více.

Dokázali bodovat ve třech z posledních pěti zápasů. Poslední duel jim však nevyšel, když na svém ledě prohráli vysoko 1:6 proti Seattlu. V posledních pěti zápasech na ledě soupeřů dokázali zvítězit třikrát, ale z posledních dvou utkání nezískali ani bod a dokázali v nich vstřelit jedinou branku.

Oba celky na sebe tuto sezonu narazily již dvakrát. V prvním utkání zvítězili Kings 5:1. Ve druhém duelu však Oilers svému soupeři dokázali oplatit porážku a vyhráli 5:2.

Očekáváme, že Edmonton potvrdí výhodu domácího prostředí a Los Angeles zvládne porazit již v základní hrací době.

Zdroj: ifortuna