19. 5. 2024

Analýza Kladno vs Třinec: Překvapí Rytíři i proti mistrovským Ocelářům?

Rytíři zatím na začátku sezony příjemně překvapují a patří jim 4. příčka. Jágrova parta bodovala zatím v každém utkání a má sérii tří výher v řadě, v úterý si Středočeši odvezli dva body z Litvínova za výhru 2:1pp.

Kladenští otočili vývoj zápasu, když na 1:1 nejdřív srovnával pohotovou trefou Matyáš Filip, bylo to 5 sekund před koncem 2. třetiny.

Gólmani v obou táborech chytali výtečně a šlo se až do prodloužení, kde svou třetí trefu sezony zapsal Martin Procházka, který tečoval nenápadné nahození Jakuba Klepiše.

Landon Bow se tedy výkonnostně také zvedl, což je pro Kladno hodně dobrá zpráva, co se týče forvardů je vidět plzeňský odchovanec Matěj Beran, s bilancí 5+1 je pátý v kanadském bodování.

Do ČEZ stadionu zavítají Oceláři, kteří naopak prožívají jeden z nejhorších startů v historii.

Po čtyřech porážkách ovšem dokázali svěřenci Zdeňka Motáka zareagovat z brněnského ledu si odvezli výhru a plný počet bodů.

Dvakrát se prosadil Marko Daňko, bývalému útočníkovi Winnipegu, Colorada či Columbusu to na začátku ročníku pálí a na kontě má čtyři přesné zásahy.

Rozhodující branku vstřelil Vladimír Svačina, který překvapil Furcha střelou na bližší tyč a v závěru do prázdné skóroval Martin Růžička.

Z Třince by tak alespoň trochu mohl opadnout tlak z nepovedeného startu a další kola by mohla vypadat mnohem lépe.

Obhájci titulu ztratili několik opor, ale i tak je mančaft lépe poskládaný než na průběžné 11. místo. Z Kladna by si Slezané mohli odvést další tři body.