20. 6. 2024

Analýza Vítkovice vs Ml.Boleslav: Spraví si Ostravané chuť z výletu do Prahy?

Ridera se nachází na průběžném 3. místě, v úterý narazila na pražskou Spartu a poprvé v sezoně nebodovala s konečným výsledkem 3:5.

Vítkovicím se dařilo v početní převaze, nejdříve se prosadil Peter Krieger, když tečoval nabídku od Juraje Mikuše, v další přesilovce střílel od modré znovu Juraj Mikuš, k dorážce se dostal Roberts Bukarts a pohotově zavěsil.

Na 3:4 ještě stihl před koncem 2. třetiny snížit opět lotyšský snajpr Bukarts, když se hned po buly dostal ke kotouči a nedal Kovářovi šanci, byla to pro něj již pátá branka sezony.

Na body to ale nestačilo, Ostravanům přece jen chyběl kanonýr Peter Mueller, Aleš Stezka také mohl chytit něco navíc.

Do Ostravar arény zavítá Mladá Boleslav, která je zatím o jednu příčku před Vítkovicemi na 2. místě.

Bruslaři totiž zvítězili čtyřikrát z pěti případů, po výhře 3:2pp v Pardubicích si doma v derby s Libercem poradili opět v prodloužení, tentokrát 2:1pp.

Středočeši přitom dlouho tahali za krátký provaz, vyrovnat na 1:1 se podařilo zkraje třetí třetiny, když v přesilovce Tomáš Fořt tečoval nahození Alexe Lintuniemiho.

Finský zadák byl také u vítězného gólu, když nabil Davidu Šťastnému a ten se nemýlil, dvakrát po sobě tedy rozhodl v prodloužení.

Dá se čekat velmi vyrovnaný souboj, oba týmy se na začátku ročníku prezentují skvělými výkony, dost bude záležet, zda nastoupí Peter Mueller. Pokud ne, Boleslav by toho mohla využít a odvést si min. 2 body.

Zdroj: Fortuna