20. 6. 2024

Analýza Arsenal vs Tottenham: Kdo ovládne severolondýnské derby?

První zápas anglické Premier League po reprezentační pauze bude stylový – v londýnském derby přivítá Arsenal souseda z Tottenhamu.

Domácí vstoupili do nového ročníku velmi dobře, když vyhráli úvodních pět zápasů v řadě a stoprocentní na Emirates Stadium zůstávají i nadále.

Kanonýři zde nasázeli ve všech třech případech minimálně dvě branky a rozhodně by rádi zopakovali loňskou domácí výhru nad Tottenhamem ze druhé poloviny září 3:1.

Druhé vzájemné měření sil v minulé sezoně, které bylo i klíčové pro letošní účast v Lize mistrů, ovládli naopak Spurs jasně 3:0.

Svěřenci Antonia Conteho před reprezentační přestávkou rozmetali Leicester (6:2), byť na rozhodující trefy museli čekat.

Hattrickem totiž definitivně o zisku tří bodů rozhodl střídající Korejec Son, pro kterého šlo o první letošní ligové zásahy.

Na Emirates ale panuje dobrá nálada a fanoušci sní o prvním ligovém titulu od ročníku 2003/04, což slibuje velmi zajímavou podívanou.

Souboj dvou produktivních celků nabídne minimálně tři přesné zásahy, což platilo i v pěti z posledních šesti vzájemných ligových měření sil.