30. 11. 2023

Analýza Crystal Palace vs Man.City: Odvezou si Citizens důležité body?

Bojuje o umístění v první polovině tabulky, vyhrálo dva z posledních tří zápasů (1 remíza), londýnské Crystal Palace se nemohlo na souboj s Manchesterem City asi připravit lépe. Svěřenci Patricka Vieiry si navíc budou věřit.

Na začátku letošního ročníku totiž šokovali nejen celou Anglii, když na Etihad Stadium zvítězili slavně 2:0 a spolu s Tottenhamem jsou jediným týmem, který dokázal City na jeho půdě v lize porazit.

A pozor, Palace se bude chtít svým londýnským sousedem inspirovat, protože právě Spurs dokázali City porazit i doma a všechny tři letošní prohry tedy svěřenci kouče Guardioly utrpěli v Premier League právě od těchto dvou týmů.

Tento samotný fakt ale jen dokazuje, že City prakticky nemá konkurenci, v lize vyhrálo 22 z celkových 28 zápasů.

Neustále ale musí odrážet dotírající Liverpool, přičemž vzájemné střetnutí se nezadržitelně blíží.

Manchester City v minulém týdnu splnil povinnost a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů a toto bude před reprezentační pauzou jeho poslední ligové vystoupení.

Hosté budou chtít jednoznačně vyhrát, aby svůj náskok udrželi i nadále a dá se čekat, že do vedení půjdou tradičně rychle. Letos navíc vyhráli všech 16 ligových klání, v nichž vedli po prvních 45 minutách.

Zdroj: ifortuna