30. 11. 2023

Analýza Lazio vs Venezia: Přiblíží se Římané pohárům?

Prohra s Neapolí a remíza v Udinese se zdají být zapomenuty, Lazio v minulém kole zvítězilo v Cagliari jasně a přesvědčivě 3:0 a dotahuje se na šesté místo. Římský klub cílí na třetí umístění mezi nejlepšími šesti v řadě poprvé od začátku tohoto století, kdy ho ještě vedl současný reprezentační kouč Roberto Mancini.

Aktuální trenér Lazia Maurizio Sarri po zápase na Sardinii prohlásil, že kdo je překvapen hrou jeho týmu, neviděl ho hrát asi tak od prosince, protože dobře prý Immobile a spol. hrají už od té doby.

Do daného období spadá i první vzájemné střetnutí s Venezií, které Lazio vyhrálo dva dny před Vánocemi v Benátkách jasně 3:1.

Ty neprožívají vůbec dobré období, naposledy prohrály se Sassuolem 1:4, třikrát inkasovaly z penalty a po zápase bylo prakticky hned – v 29. minutě už to bylo 3:0 pro hosty.

Problémem byl především i fakt, že svěřenci kouče Zanettiho působili poněkud odevzdaným dojmem a začali hrát, až když bylo pozdě.

Domácí střelec Immobile může další brankou překonat rekord bájného Silvia Pioli, který dal v dresu Lazia 143 ligových gólů (stejně jako Ciro), a je dost dobře možné, že se mu to povede už tentokrát.

Zdroj: ifortuna