14. 7. 2024

Analýza Mallorca vs Real Madrid: Vydrží Bílému baletu euforie z Ligy mistrů?

Byl to velký zápas, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Real potřeboval ve středu na svém stadionu odčinit porážku 0:1 z prvního osmifinále Ligy mistrů v Paříži, jenže po trefě Mbappého, jehož jméno je s přestupem do madridského klubu často skloňováno, odcházel Ancelottiho tým po poločase do šaten naopak se zdvojnásobeným mankem.

Ve druhé půli ale vzal všechno do svých nohou Karim Benzema, který dokonale zastínil hvězdné útočné trio Pařížanů.

Nejlepší střelec LaLigy hattrickem vměstnaným do 17 minut otočil kormidlem osudu ve prospěch Realu (3:1), čímž sice rozesmutnil většinu svých francouzských krajanů, ale naopak odeslal do nekonečné euforie příznivce „bílého baletu“.

Real doslova vstal z mrtvých a slaví postup mezi nejlepších osm celků Ligy mistrů, a to přes soupeře, který patřil k největším aspirantům na celkový triumf.

To je vskutku masivní infuze energie, s níž teď lídr španělské nejvyšší soutěže přicestuje na Mallorku, které se naopak v poslední době vůbec nedaří.

Ostrované prohráli čtyřikrát v řadě a jsou až šestnáctí. V prvním vzájemném duelu této sezony Real rozdupal Mallorku 6:1 a na jeho výhru si vsadím i v odvetě. Dvojka.

Zdroj: ifortuna