23. 7. 2024

Analýza Česko vs Slovinsko: Spraví si repre náladu po prohře s Lotyšskem?

Zdroj: Freepik

Český tým čeká po dvou dnech volna a nepovedeném utkání s Lotyšskem (3:4p) patrně nejslabší soupeř ve skupině B, Slovinsko.

Družina kouče Jalonena se potřebuje chytit jak výsledkově, tak především herně.

Dosavadní zisk sedmi bodů není žádný velký problém, nicméně v týmu nefungují věci tak, jak by měly. Rotace s brankáři nedává žádný smysl.

Jen na lavičce vysedává gólman z NHL, který chytal na loňském MS i na Českých hokejových hrách.

Langhamer zase předvedl dobrý zápas s Kazachstánem, ale mezi třemi tyčemi nastupuje Hrubec, kterému se v reprezentaci téměř vždy nedaří.

Rovněž se nepovedl přesun Sedláka do první formace, místo dvou produktivních útoků tak zůstal jeden, což je málo.

V obraně pak působí jako pěst na oko nemotorný Jordán, už jeho samotná nominace byla málo pochopitelná.

Urostlý bek není schopen získat čistě puk, často padá na zem, o konstruktivní přihrávce v jeho podání se nedá mluvit.

Naopak řada věci zase funguje. Týmu se daří v přesilovce, při které má velice solidní úspěšnost.

V koncovce se daří bekům, na MS dali už čtyři branky, což je pozitivní, stejně tak výkony Červenky, Kubalíka nebo už zmíněného Sedláka.

Proti Slovinsku by se mohl do sestavy vrátit už někdo z marodů (Chytil, Chlapík), což pomůže. Dalším hráčům, které potkali zdravotní problémy, pak každý den navíc pomůže v lepším osobním pocitu.

To by mohlo platit hlavně v případě Smejkala (zlomená čelist), který má za sebou přeci jen fantastickou sezónu a od podzimu míří do Ottawy.

Urostlý forvard se na turnaji trochu hledá, ale jeden povedený zápas proti papírově slabšímu soupeři by jej mohl vystřelit opět nahoru.

Ve Švédsku posbíral 43 bodů (20+23), také v reprezentaci umí bodovat (EHT + příprava 4+5). Slovinci zejména se soupeři ze světové špičky inkasovali hodně branek (Švýcarsko 0:7, Kanada 2:5).