26. 4. 2024

Analýza Česko vs Norsko: Zapíší Češi povinnou výhru?

Český tým zakončí v sobotu sérii pěti zápasů, ve kterých byl papírovým favoritem. Z předchozích čtyř vytěžil 10 ze 12 bodů a ani v jednom se nevyhnul hluchým místům.

Se Slováky (3:2) mu utekl začátek, s Kazachstánem (5:1) rozhodl třemi góly ve třetí třetině, Lotyšsku po mdlém výkonu podlehl v prodloužení 3:4 a hrozící blamáž se Slovinskem (6:2) odvrátil pětigólovou smrští v závěrečné periodě.

Výsledky zachraňuje trojice Kubalík (6+4), Červenka (2+4), Kempný (2+3), zbytek mužstva se víceméně hledá.

Koncepce a souhra útoků se úplně rozpadla vinou zranění klíčových hráčů.

Turnaj skončil pro největší posilu z NHL Filipa Chytila, v centru prvního útoku ho nahradil Sedlák, jenže ten také odjíždí předčasně domů.

S Červenkou a Kubalíkem to zkoušel Špaček, ale zafungovalo to až se Sobotkou. Každopádně pokud se netrefí Kubalík s Červenkou, budou mít Češi problém s každým, tedy i s Nory.

Týmu nepřidávají na klidu ani brankářské šachy, mužstvo nemá jasnou jedničku, mezi tyčemi se vystřídali všichni tři maskovaná muži a kdo bude chytat proti Norům, se dozvíme až těsně před úvodním buly.

Seveřané nemají v duelu proti nám co ztratit. Ze čtyř zápasů získali čtyři body, zvládli klíčový mač se Slovinskem (1:0) a míří ke klidné záchraně v elitní kategorii.

V Rize mají sice problémy v koncovce, na druhou stranu ale moc neinkasují a to už hráli i se suverénními Švýcary (0:3); skóre 5:9 je více než vypovídající.

Kurz na vítězství Česka není zrovna motivující, ale v tipu s méně než 7 góly v zápase nabízí lepší zhodnocení.