23. 4. 2024

Analýza Sparta vs Bohamians: Přiblíží se Letenští k titulu?

Zdroj: Depositphotos

Sparta porazila v sobotu Slavii 3:2 a vede tabulku FORTUNA:LIGY o pět bodů.

V posledních třech duelech tak stačí svěřencům kouče Priskeho uhrát čtyři body a klub z Letné se může radovat z titulu.

Po derby S přivítá Sparta na domácím hřišti Bohemians 1905 a do dalšího zápasu půjde lídr tabulky se svou obvyklou taktikou.

To znamená, že se rozhodně nebude opakovat hluboký obranný blok z před týdne, naopak se domácí pokusí přehrát soupeře svou fotbalovou kvalitou a kreativními schopnostmi.

Mimo hru zůstává Čvančara s Peškem, ale zbytek kádru je v pořádku.

Změny mohou nastat v obraně, kde chybuje Panák, případně v záloze (zasunutí Krejčího), své místo v ofenzivním trojzubci nemá jisté ani Minchev, když vedle Haraslína s Kuchtou už alternoval také Karabec

Bohemka zavítá na Spartu s rozporuplnými pocity, na podzim dokázala uhrát na hřišti svého rivala remízu (1:1), naopak na jaře utržila doma těžký debakl (2:6).

Bohemka má hodně zkušený kádr a nepostrádá motivaci, stále usiluje o pohárové příčky.

Družina kouče Veselého každopádně nebude kompletní, mimo hru je útočník Drchal (dohoda o hostování), což je nepříjemná ztráta.

Handicapem jsou i rychlostní schopnosti některých hráčů (Jindřišek, Dostál atd..), což bude voda na mlýn Kuchty a spol.

Defenziva Klokanů v posledním zápase sice udržela nulu, ale jinak inkasuje poměrně hodně branek a čisté konto neudrží ani tentokrát.

Sparta by naopak mohla udržet nulu, brankář Kovář zaknihoval čisté konto už 9krát, hosté čekají na vstřelenou branku více než 180 minut.