16. 4. 2024

Analýza Manchester City vs Real Madrid: Kdo projde do finále?

Zdroj: Depositphotos

První duel v Madridu skončil remízou 1:1, a tak jsou šance obou celků na postup otevřené, zejména poté co bylo zrušeno pravidlo o vstřelené brance na venkovním hřišti.

Díky výhodě domácího prostředí je v odvetě favoritem Manchester City, ale Real se nevyplácí podceňovat.

Španělský klub má DNA Ligy Mistrů v krvi, ne náhodou je nejúspěšnějším celkem všech dob. Real navíc není pod takovým tlakem jako domácí, kde se Ušatý pohár už několik let netrpělivě čeká.

Obraz hry bude podobný jako v úvodním duelu, Manchester bude na míči a pokusí se najít skulinu v defenzivě „Bílého baletu“.

Hosté se naopak budou snažit vyrážet do „smrtících brejků“, které povedou Rodrygo a Vinícius, na hrotu je pak Benzema, který potřebuje jen minimum šancí, aby skóroval.

To samé platí na druhé straně hřiště o Haalandovi, což slibuje gólovou podívanou, přestože si oba celky uvědomují důležitost utkání.

Jak domácí, tak hosté ale mají v sestavě další „kanóny“, kteří jsou schopni skórovat ze střední či větší vzdálenosti nebo třeba při standardkách.

Jak Manchester, tak Real jsou navíc téměř kompletní, což značí maximální možnou kvalitu na hřišti.

Oba týmy dají gól není špatná sázka i z pohledu do statistiky, oba celky se ve vzájemných zápasech trefily už pětkrát po sobě (1:1, 1:3p, 4:3, 2:1, 2:1), to vše se stihlo udít od roku 2020, oba celky se tak výborně znají.