8. 9. 2024

Analýza Brest vs Marseille: Udrží se Olympique v boji o Ligu mistrů?

Po překvapivé domácí porážce s Lorientem 0:1 Brest stejným výsledkem dokázal vyhrát na hřišti Lensu, což se mu povedlo teprve jako třetímu celku v této sezoně po Strasbourgu a Marseille.

Nad nejtěsnějším možném vítězstvím se nejvýrazněji podepsal skvěle chytající brankář Bizot, který zklikvidoval řadu tutovek domácích a dostal se do sestavy kola. „Piráti“ ve druhém poločase rozhodli z prakticky jediné pořádné akce a zásluhou deváté branky v sezoně Francka Honorata brali svěřenci Michela Der Zakariana vydolované tři body.

Výsledek 0:1 byl k vidění také minulý týden na Stade Velodrome, kde Marseille, která zavítá v neděli večer do Bretaně, nestačila na Monaco a nevyhrála tak třetí ligový zápas po sobě, což znamenalo pád z druhého na třetí místo a odskočení Nice na rozdíl dvou bodů.

Sampaoliho družina si ale dokázala spravit chuť ve čtvrtek, když porazila v prvním osmifinálovém zápase Konferenční ligy Basilej 2:1 po dvou brankách Arkadiusze Milika a nakročila tak postupu do další fáze.

Pokud se chce Marseille udržet v boji o Ligu mistrů, musí v Brestu bezpodmínečně už naplno bodovat a dá se předpokládat, že budou hrát Jihofrancouzi od úvodních minut do plných.

Dvojka se nabízí v dost solidním kurzu a cokoli jiného než výhra by byla pro Marseille dalším obrovským zklamáním.

Zdroj: ifortuna