18. 7. 2024

Analýza Vallecano vs FC Sevilla: Bude pokračovat pád domácích?

Zdroj: Depositphotos

Rayo pokračuje ve svém volném pádu tabulkou. Malý madridský klub, který se loni v létě vrátil do nejvyšší soutěže, v její první polovině udivoval skvělými výsledky, díky kterým se držel dokonce na pohárových pozicích. Jenže v novém kalendářním roce Vallecano ještě nevyhrálo (0-1-7).

Porážka 0:2 v Cádizu, kterou utrpělo minulou neděli, byla už šestou v řadě, přičemž v pěti případech Rayo ani nedokázalo skórovat. Černá série ligového nováčka zapříčinila sešup ze čtvrtého místa na současnou třináctou pozici.

Situace je pro Rayo o to horší, že teď jej čeká domácí souboj s druhou Sevillou, tedy aktuálně s jedním z nejsilnějších španělských mužstev, a o týden později s obhájci titulu Atlétikem Madrid.

První sestupová příčka už je přitom jen sedm bodů daleko. Sevilla přijede do Vallecas po čtvrtečním cenném vítězství nad West Hamem v prvním osmifinále Evropské ligy (1:0) a s vědomím, že v LaLize neprohrála od konce listopadu (7-6-0).

S trápícím se Rayem by si tak podle mě mužstvo s nejlepší obranou v soutěži (18 inkasovaných branek) mělo umět poradit. Vzhledem k častým nerozhodným výsledkům v podání Sevilly ale dvojku vsadím raději v zápase bez remízy.

Zdroj: ifortuna