22. 6. 2024

Analýza Lyon vs Rennes: Udrží Olympique formu?

Zdroj: Depositphotos

Lyon se v předehrávce minulého kola opět výsledkově vzpamatoval a vyhrál na půdě Lorientu 4:1, na čemž měl hlavní podíl Romain Faivre, který v utkání vstřelil po příchodu z Brestu své první dvě branky v lyonském dresu a k němu se přidalo ještě duo Moussa Dembele a Karl Toko Ekambi.

Zajímavostí je, že poprvé od sedmého kola v rámci ligy vstřelil Lyon v zápase tři a více branek, což je v přítomnosti Paquety a výše zmiňovaných poměrně překvapivé.

Vítěznou vlnu prodloužili svěřenci Petera Bosze ve středu, když si v rámci Evropské ligy připsali parádní výhru ze hřiště Porta (0:1), kde se rozhodně nevyhrává snadno.

Do nadcházejícího ligového zápasu s Rennes, o němž se dá říct, že je i takovým šlágrem kola, budou tedy „Les Gones“ vstupovat v dobré náladě a s jasným cílem zisku tří bodů a mimo jiné také Rennes oplatit vysokou porážku 4:1 ze začátku listopadu.

V porovnání s Lyonem Genesiova družina vyhrála tři ligové duely po sobě s Troyes (4:1), Montpellierem (2:4) a posledně také s Angers (2:0), díky čemuž se bodově přiblížila třetí Marseille, na níž ztrácí už pouze bod.

Drobnou kaňkou na předchozích výsledcích může být čtvrteční první porážka v Konferenční lize, kde Rennes nestačilo v prvním zápase vyřazovací fáze na anglický Leicester (2:0) a v domácí odvetě bude o týden později dohánět dvougólové manko.

Když si to shrneme, tak nás čeká určitě zajímavý zápas, kde výrazného favorita aktuálně nevidím, a tak volím i podruhé v této sezoně u tohoto zápasu, vzhledem k ofenzivní kvalitě obou celků, sázku na to, že po minimálně jedné brance uvidíme na obou stranách.

Zdroj: ifortuna