17. 6. 2024

Analýza Angers vs Reims: Zastaví domácí výsledkový pád?

Zdroj: Depositphotos

Angers i po minulém týdnu zažívá velký výsledkový propad, když prohrálo i na pošesté v řadě, tentokráte v Rennes 2:0. Týmu Geralda Baticla nepomohlo ani zařazení do základní sestavy nové chorvatské akvizice, která přišla v zimním přestupovém okně z Šibeniku.

Marin Jakoliš zaznamenal za polovinu sezony v chorvatské nejvyšší soutěži deset branek, k čemuž přidal ještě pět asistencí a přišel do západofrancouzského celku zvýšit konkurenci v ofenzivě.

Právě tam Angers v posledních týdnech a měsících tlačí bota. „Les Scoites“ se potýkají momentálně s nejhorší výsledkovou formou ze všech celků ligy a za posledních deset zápasů získali jen čtyři body (1-1-8), přičemž za tuto dobu vstřelili jen šest branek.

Nadcházející zápas proti Remeši může být pro Angers jakýmsi odrazovým můstkem k lepším výsledkům a také výkonům, nebude to však jednoduché.

Remeš po předchozím skvělém skalpu Monaca (1:2) znovu bodovala proti papírově lepšímu soupeři a remizovala se Strasbourgem 1:1. Stejně tak jako v zápase s Brestem a Monacem byla Remeš minulý týden proti alsaskému celku v průběhu utkání horším mužstvem, ale i na potřetí v řadě dokázala v takovémto duelu bodovat, což se jistě velice cení.

Znovu pak museli svěřenci Oscara Garcii dotahovat a vyrovnávací branku vstřelil střídající Jens-Lys Cajuste, pro něhož to byl teprve třetí zápas v rámci Ligue 1 po příchodu z dánského Midtjyllandu.

Zápas těchto dvou celků nemá výrazného favorita, oba týmy se snaží zakládat si na co nejpevnější defenzivě, a to se do utkání jistě nějak promítne. Sázím na under 2.5 branek, který byl k vidění v pěti z posledních sedmi vzájemných měření sil.

Nepřekvapila by ani dělba bodů, jenž je mezi oběma týmy vcelku populární (čtyři nerozhodné výsledky za posledních sedm vzájemných zápasů).

Zdroj: ifortuna