Analýza Clermont vs Lorient: Kdo bude v záchranářském duelu šťastnější?

Clermontu se minulý týden nepodařilo navázat na předchozí dva skvělé venkovní skalpy týmů z popředí tabulky (Nice 0:1, Marseille 0:2) a v Lille nováček prohrál 4:0.

Zápas nejprve ovlivnila brzká inkasovaná branka ve třetí minutě a poté v druhém poločase, když už to vypadalo, že se Clermont herně zvedá, tak také druhá žlutá karta, a tedy červená, kterou obdržel defenzivní záložník Salis Abdul Samed, čímž se Gastienově družině v podstatě rozpadla záložní řada, což vedlo k dalším třem inkasovaným gólům v poslední dvacetiminutovce.

V duelu o záchranu přivítá Clermont tento týden na domácím hřišti o tři příčky horší a o čtyři body chudší Lorient.

Svěřenci Christopha Pelissiera po sérii dobrých výsledků, kdy porazili Lens (2:0), remizovali v Monacu (0:0), těsně padli s Montpellierem (0:1) a vyhráli v Brestu (0:1), prohráli minulé kolo doma s Lyonem 1:4, nicméně to z jejich strany opět nebyl úplně špatný výkon, ač se to při pohledu na konečný výsledek nemusí zdát.

Lorient se od prvních minut snažil hrát fotbal a rozhodně nezalezl před vlastní vápno a „nebetonoval“, právě naopak se pokoušel po dobu celého zápasu kombinovat a hrát aktivně, na což také naneštěstí doplatil a velmi lacině několikrát inkasoval.

Pro oba celky je tento zápas vzhledem k bojů o záchranu poměrně dost důležitý, očekávám proto vyrovnané utkání, které by mohlo skončit nerozhodným výsledek o půli nebo na konci utkání (sázka na remízu ve dvojité šanci). Špatnou volbou nemusí být ani sázka na under 2.5 branek.

Maximum dvou branek diváci viděli v posledních osmi vzájemných zápasech a při nejistém startu nejlepšího střelce domácích Mohameda Baya, který má problém s kyčlí, to je tak druhá solidní sázkařská varianta.

Zdroj: ifortuna