17. 6. 2024

Zranil Sergio Ramos ve finále Ligy mistrů Salaha schválně?

Hojně diskutovaný střet ve finále Ligy mistrů 2018 skončil zraněním liverpoolského útočníka Mo Salaha, který musel nuceně střídat a ušatou trofej získal nakonec Bílý balet.

Egyptský kanonýr se sotva dal do kupy pro nadcházející světový šampionát v Rusku a fanoušci Reds i Egypta nemohli přijít Ramosovi na jméno.

Ten se navíc za zákeřný zákrok nijak nekál.

Běžela 25. minuta když se Mohamed Salah, největší hvězda anglického týmu, natlačil před kapitána Realu Sergia Ramose a to se mu stalo osudným.

Po těsném souboji oba fotbalisté padají na trávník a z opakovaných záběrů je vidět, jak zůstala Salahova ruka v nepřirozené poloze pod Ramosem.

Ramos po utkání Salahovi napsal a popřál, ať je brzy v pořádku. Zároveň však odmítl jakoukoliv vinu za jeho zranění. Především egyptští fanoušci jej totiž na sociálních sítích zasypali nadávkami.

„Nechtěl jsem o tom mluvit, protože by se to všechno nafouklo a obrátilo proti mně. Ale když se pozorně podívám, Salah mě nejdřív popadne za ruku a já padám opačným směrem. Lidé však ve finále řeknou, že ode mě je to jak judo,“ postěžoval si Ramos.

Španělský obránce následně uvedl, že kdyby si Salah nechal dát injekci proti bolesti, mohl v utkání pokračovat. „Jasně, je vždycky fajn, když člověk, který vás nejdříve rozpláče, se vám pak vysměje,“ řekl sarkasticky Salah, jenž také reagoval na Ramosovo tvrzení, že si po utkání psali SMS zprávy. „Ano, psal mi, ale já mu nikdy neřekl, že jsem v pořádku,“ uvedl egyptský útočník.

Když se po půlroce potkali na losovacím ceremoniálu příštího ročníku Ligy mistrů, Salah Ramose očividně ignoroval a bylo jasné, že ti dva už kamarády nikdy nebudou.