29. 3. 2024

Známe výsledek! Ženské BigBoard Superfinále 2023 vyhrálo družstvo Vítkovic!

Pražská O2 arena opět přivítala finále českého florbalu ve své plné kráse. Své kouzelné finále v kategorii žen zde poprvé v historii ukázaly dva ostravské týmy!

Proti sobě nastoupila družstva SC TEMPISH Vítkovice a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Extraliga žen po celý rok nabízela kvalitní podívanou. Nemusíme se proto divit, že návštěvnost v neděli dosáhla tak obrovských čísel – 10 122 diváků.

Už před utkáním představoval každý tým perfektní stroj. Vítkovice měly za cíl zaútočit na svůj sedmý titul, zatímco Ostrava chtěla zopakovat své vítězství z minulého roku, ačkoliv se v základní části umístila až na 4. místě!

Zábava začala už v 13. minutě první třetiny, když se ze své střely z první prosadila Dominika Buczek. Ostrava měla černo před očima, ovšem druhá vstřelená branka nebyla uznána po kontrole videem.

Obrana modrobílých držela žlutý tank v bezpečí mimo své brankoviště. V případě jakéhokoliv nešvaru výborně zasáhla kapitánka Denisa Ferenčíková, která si v letošní sezóně připsala 11 gólů a 20 asistencí.

Pro Vítkovice však přišla další příležitost znovu zvýšit vedení. Díky trestnému střílení se ukázkovým bekhendovým blafákem prosadila Michaela Kubečková.

Ještě tři minuty před koncem první dvacetiminutovky se po krásné souhře prosadila do prázdné brány Malwina Zagórska.

V průběhu patnáctiminutové přestávky se předávaly zlaté medaile pro kategorii dívek a chlapců za finále středoškolského Subterra Cupu, které se v poledních hodinách hrálo v útrobách O2 areny.

Za kategorii dívek si pohár pro první místo odneslo Slovanské gymnázium Olomouc. V kategorii chlapců zase dominovala Obchodní akademie Kubelíkova.

Nástup druhé třetiny ukazoval vyrovnané síly. Avšak v 28. minutě znovu udeřila Dominika Buczek, která si s ledovým klidem řekla o bouřlivý potlesk diváků. Rychlý únik, s kterým si nepomohla ani ostravská brankářka. Znovu se pokoušela vyrazit míček konečky prstů, bohužel neúspěšně.

Modrobílí dávali jasně najevo svou defenzivní a ofenzivní výhodu. Ostrava si nevěděla rady, dostala dokonce příležitost v podobě přesilovky, jenomže své kouzla zase ukazovala na druhé straně domácí brankářka Karolína Krištofová.

Florbalovou depresi navíc zhoršila další inkasovaná branka. Už na 4:1 zvyšovala pro Vítkovice Barbora Husková! Žlutý tým představoval hromádku neštěstí, která si nevěděla rady. Své slovo si proto vzala finální třetí třetina.

Posledních dvacet minut začalo velmi vyostřeně. Za Ostravu měla příležitost proměnit trestné střílení Kristýna Hudáková. Místo toho ovšem přišel perfektní zákrok domácí gólmanky. Hned šest vteřin na to se nechala vyloučit Paulína Hodáková a Ostrava měla hrát čtyři minuty v oslabení.

Místo toho oslavovala za malou chvilku hattrick Dominika Buczek, která se znovu prosadila za Vítkovice a na zlatou příležitost v podobě přesilovky odpověděla: „ANO!“

Druhý dech vrátila utkání hráčka v žlutomodrém dresu. Michala Mlejnková se nevzdávala. Po skvělé asistenci Karolíny Bínové uklidila míček do sítě domácích.

Nový impuls otevřel v utkání defenzivní chyby Vítkovic. Ostrava po rychlém gólu Mlejnkové okamžitě udeřila znovu! Znovu z pravé strany, tentokráte Pavlína Bačová. Tlusté vedení rázem zhublo o dvě branky. Utkání se dostalo do stavu 5:3.

Čas 8:24 a tvrdý direkt Ostravy. Další vstřelená branka, kterou proměnila po výborné otočce Michaela Mlejnková! Vítkovice se naštěstí dokázali dostat z noční můry nejlepším způsobem. Jejich útok zase navýšil vedení o dva góly, díky skvělé Vendule Maroszové.

Tempish už nespal na vavřínech a Superfinále dokonal dramatickou výhrou 6:4. Za sebe mohu s klidem na srdci říct, že jsem rozhodně nebyl sám, kdo viděl za stavu 5:4 prodloužení.

„Musím přiznat, že tohle byl první zápas, kdy jsem byla nervózní. Na konci jsem dokonce poprvé brečela, protože mi na tom hodně záleželo.“ popsala své pocity šťastná Michaela Kubečková.

„Myslím si, že jsme trošku zaspali ve třetí třetině. Možná jsme trošku pomýšleli, že to máme v kapse. Padli tam trošku hloupé góly po našich chybách. Nakonec to dopadlo dobře.“ uvedla mladá útočnice na dramatický finiš Ostravy, který naštěstí skončil druhým místem.

Suma sumárum? Můžeme tohle nazvat reklamou na florbal? Určitě ano! Rekordní návštěvnost, výborný florbal a obrovský důkaz, že to u nás v Česku děláme dobře!