19. 4. 2024

Nejlepší florbalové mužstvo v Česku? Tatran Střešovice vyhrál BigBoard Superfinále 2023!

Určitě jste měli v neděli mnoho možností, jak trávit svůj volný čas. Nicméně s plným přesvědčením můžeme říci, že návštěva florbalového Superfinále v O2 Areně byla jednou z nejlepších možností.

Určitě můžete v neděli podniknout mnoho úžasných aktivit. Přesto vám s klidem na srdci mohu říct, že návštěva florbalového Superfinále v O2 areně byla jednou z nejlepších.

V první třetině předváděl Tatran perfektní výkon. Chytil každý odražený míček, využíval jakoukoli šanci pro protiútok a obětavě blokoval nespočet střel. Vítkovice se snažily prolomit pražský zámek, ale neúspěšně.

Své slovo si vzal v 17. minutě Matěj Havlas, kterého perfektně našel Tomáš Hanák. Osamocený centr poté nekompromisně zakončil míček nad nohu vítkovického gólmana.

Před začátkem utkání si právě tohle mladý Havlas zkoušel, přesně tenhle způsob dorážky. O to krásnější je potom fakt, že to v Superfinále využil.

Krásný start podtrhl o dvě minuty později dalším gólem Jakub Kolísko. Perfektní nahrávkou do náběhu se hnul po právě straně hřiště a po střele tahem skóroval pod pravou ruku Lukáše Součka.

Do druhé dvacetiminutovky zamířily Střešovice se stejným tempem. Naprostá kontrola hry a snaha celku z Ostravy změnit směr zápasu.

Nicméně nikdo nemůže být sto procentní stroj, bohudík ani Tatran Střešovice. Tomáš Jurco držel čisté konto až do 34. minuty. Malou skulinku mezi nohami ovšem využil Adam Zubek. Vítkovice snížily stav utkání o jedinou branku.

Hned o pár minut později byl stav zápasu vyrovnán. V čase 36:57 proměnil svoji střelu tahem Adam Zubek. Vítkovice předvedly tvrdou dvacetiminutovou šichtu s uklidňujícím koncem. Družstvu Tomáše Martiníka se podařilo srovnat stav zápasu.

Do třetí třetiny se zamířilo za stavu 2:2. Už nešlo o šedesát minut, začal nový zápas, kde nebylo do posledních vteřin nic jasné.

Prvních pět minut třetí části utkání přineslo taktickou bitvu. Celá O2 arena se třásla z neskutečné atmosféry, kterou sem fanoušci českého florbalu přinesli.

Perfektní utkání nakonec prolomil Michal Pažák, který si bez problému poradil s zakončením. Osamocený před brankou měl dokonce dostatek času si míček zpracovat a následně slavit s kotlem Vítkovic. Do dnešního Superfinále si připsal pouze 18 branek a 16 asistencí.

Střešovice obdržely obrovskou příležitost dorovnat skóre. Za Ostravu se na dvě minuty provinil Rostislav Gattnar. Okamžitě na to zareagovala ofenzivní pětka z Prahy. David Šimek vstřelil vyrovnávací branku na 3:3!

Červenočerní se znovu chopili iniciativy. Na kasu Vítkovic byl opět vyvíjen enormní tlak. Náhle se zapomnělo na zadní vrátka a Tomáš Jurco musel předvést bravurní zákrok po samostatném úniku útočníka Vítkovic.

V poměru divácké podpory jasně převládala síla Tatranu. Přesto víme, že fanoušci nejsou všechno. Zapotřebí je i kvalita mužstva, která jasně převládala u domácích.

Po šedesáti minutách se totiž nerozhodlo. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém se prosadila florbalová superstar Matěj Havlas! Okamžitá radost a O2 arena praskala ve švech. Střešovice okamžitě běžely slavit k jejich domácímu kotli.

V prodloužení stačila jediná minuta, aby se rozhodlo o finálním vítězi BigBoard Superfinále 2023! Celá budova ožila a rázem se ozvalo přes 12 538 diváků. Další pokořený milník, kterému výborně vyšel vstříc Český florbal! Nejvyšší účast na florbalovém utkání v Česku.

„Zamířil jsem nad nohu a navíc to zablokoval hráč. Šlo to krásně do gáje. Usmálo se na mě konečně štěstí, byl to vítězný gól.“ řekl Matěj Havlas o své zlaté střele.

Během zápasu byl pražský celek dokonce bez své klíčové opory! Marek Beneš musel odstoupit kvůli omezujícímu zranění kolena.

„Nevím, čím to může být. Od půlky zápasu už jsem nemohl vůbec běhat. Všechno vyvrcholilo nepříjemnými křečemi do obou nohou a já nemohl udělat jediný krok,“ uvedl usměvavý útočník.

„S koleny a kotníky jsem už měl problémy během play-off. Tohle je něco úplně jiného. I tak jsem hrozně rád za všechny, především za to, že to kluci zvládli.“ dodal hráč s číslem 35.

Na jedné straně byly vidět šťastné tváře a zlaté medaile. Na druhé straně zase zmar a smutek. Mnoho hráčů Vítkovic nedokázalo udržet slzy v očích. Přeci jenom, kdy se zase objeví taková příležitost?

„Musím říct, že tahle porážka jde za námi. Naše první pětka nebyla perfektní, nikdo z nás nevstřelil branku. Tatran potrestal každou naši chybu.“ popisoval průběh zápasu vítkovický centr Adam Delong.

Celá akce byla organizována perfektně, od příprav až po samotný průběh zápasu. Fanoušci měli možnost ochutnat různé občerstvení a získat různé suvenýry jako například trička nebo kšiltovky s logem akce.

BigBoard Superfinále 2023 bylo nejen o sportovním utkání, ale i o společenské události, která přinesla radost a vzrušení fanouškům florbalu.

Český florbal se může pyšnit nejen kvalitními hráči, ale i výbornou marketingovou strategií. Soutěže jsou prezentovány prostřednictvím televize, internetu, sociálních sítí a dalších kanálů.

Perfektní oslovení různých věkových skupin a zároveň nových zájemců o tento sport. Díky kvalitnímu marketingu se Český florbal stává silnou značkou a přitahuje fanoušky i sponzory. Za magazín Fórum Sport říkáme, že tohle je cesta!