16. 4. 2024

Zlatou olympijskou jízdu Ledecké v superobřím slalomu pokazil český komentář!

Zdroj: Depositphotos

Možná nejpřekvapivější česká olympijská vítězka je Ester Ledecká. Hlavní disciplínou snowboardistka dokázala šokovat svět, když zaskočila všechny favoritky a ve sledovaném superobřím slalomu urvala zlatou medaili.

Většina velkých televizních stanic přitom ukončili přímý přenos závodu už po odjetí 25. závodnice. Téměř se nestává, že by na medailové pozice útočily závodnice s vyšším startovním číslem.

Stejně tak tomu bylo i na České Televizi. Ani její experti nepočítali s velkým výsledkem. Úspěchem by bylo 15.místo. Vždyť Ester na závodech Světového poháru nikdy neskončila do dvacítky.

Živý přenos běžel pouze na webu. Komentoval zkušený Petr Vichnar a bývalá lyžařka Lucie Pešánová Hrstková.

Během zlaté jízdy však neustále upozorňovaly na chyby, které Ledecka na trati dělala, přesto měla výborné mezičasy.

„Ale stejný komentář měli Švýcaři, Rakušani, byl i na německém Eurosportu. Co se dá vytknout, že měli víc sledovat mezičasy, které ukazovaly, že je to dobré,“ okomentoval počínání šéf komentátorské sekce Robert Záruba.

Výbuch emocí nastal až po dojetí do cíle, kde se objevila Ester na prvním místě o jednu jedinou setinu vteřiny.

„Cože? Nee… To musí být omyl,“ říkala okamžitě po dojezdu vyjevená Ledecká kameramanovi. Čekala, že se výsledky ještě změní, že jí za chvíli tu sekundu určitě přičtou a ona se propadne pořadím.

Jenže to se nestalo, a tak se závodnice z hloubi startovního pole s číslem 26 chytala za hlavu, omylem bouchla jednou z hůlek do kamery a ukořistila zlato s nejmenším možným časovým rozdílem před Rakušankou Annou Veithovou, obhájkyní titulu ze Soči.

„Byl to nešťastný moment, byli jsme během Esteřiny jízdy zkrátka málo nadšení,“ sype si popel na hlavu Vichnar.

V sekundách, které po zlatém super G následovaly, se to ale rychle změnilo. Až tehdy komentátoři propukli v jásot a začali oslovovat Ester.

„Lucie Pešánová Hrstková, která jako bývalá špičková závodnice komentovala spoustu chyb – které jsou ovšem v superobřím slalomu běžné,“ popisuje Petr Vichnar.

„Než jsem stačil Lucii posunky naznačit, že bychom se měli také trochu radovat, protože přece jen tam byla zelená čísla v mezičasech, byla Ester v cíli.“