21. 5. 2024

Wolfsburg senzační postup přes Real nedotáhl, hattrickem zaúřadoval Ronaldo!

Byl duben roku 2016 a stadion Santiago Bernabeu domácí fanoušci málem radostí zbořili. To když se do sítě Wolfsburgu potřetí ten večer trefil CR7 a zařídil domácím postup do semifinále.

Ten hájil ve Španělsku senzační náskok 2:0 z domácího utkání. Jenže neuhájil.

Portugalec Cristiano Ronaldo byl totiž při chuti.

V 15. minutě začal Bílý balet snižovat ztrátu z prvního zápasu. Carvajal poslal přízemní přihrávku do šestnáctky, obránci hostí jakoby se ji báli dotknout, míč doputoval až k Ronaldovi a ten, i když netrefil ideálně, ho poslal do sítě – 1:0.

A pár desítek sekund poté byl náskok Wolfsburgu smazán. Real rozehrál rohový kop přímo na hlavu portugalského borce, který ho poslal za čáru – 2:0.

V 70. minutě vystrašil hlavičkou po trestném kopu diváky na San Bernabéu Dante, nicméně branka padla na druhé straně. Autorem byl muž večera Cristiano Ronaldo, jemuž ale hodně pomohla zeď německého celku, která se rozestoupila a uvolnila cestu míči do branky – 3:0.

„Byl to pro mě magický večer. Jsem šťastný, že jsem do svých statistik přidal další tři góly. Ale nejdůležitější je výkon týmu. A ten byl skvělý, hráli jsme opravdu dobře, bylo to nádherné,“ rozplýval se madridský střelec.

A chvály se Ronaldo dočkal také od svého kouče. Legendární Zinedine Zidane byl ale spokojen nejen s hvězdným Portugalcem.

„Co ke Cristianovi dodat. Ukazuje, že je nejlepším hráčem na světě. Je opravdu výjimečný, ale potřebuje k sobě celý tým a ten byl dnes fenomenální.“ dodal po utkání Zinedine Zidane.