15. 7. 2024

Zklamaný Dustin Poirier o hořké porážce i plánech do budoucna!

Dustin Poirier se v této situaci již jednou ocitl a na UFC 269 se historie opět opakovala, když v titulovém zápase podruhé neuspěl. Co se mu pár hodin po porážce honí hlavou?

Ve svém druhém souboji o titul nesporného šampiona UFC v lehké váze byl Poirier podroben Charlesem Oliveirou škrcení zezadu, tedy stejným manévrem, jakým se podrobil svému prvnímu souboji o titul v roce 2019 s Khabibem Nurmagomedovem.

„Je to na nic, chlape, víš?“ řekl zklamaný Poirier na tiskové konferenci po zápase MMA Junkie. „Tvrdě jsem pracoval, abych se sem vrátil a bojoval o další světový titul. Znovu jsem se nechal uškrtit. Mám zlomené srdce, opravdu.“

Před zápasem Poirier uvedl, že věděl, že Oliveira bude těžký soupeř, ale překvapila šampionova schopnost přijímat údery. Po úspěšném 1. kole, kde Poirier dominoval v postoji, se rozhodl Oliveira vzít zápas na zem a tam už Dustin tahal za kratší konec.

„Ten chlap je dobrý,“ řekl Poirier. „Je to šampion. … V těchto zápasech je tak malý prostor pro chyby. Cítil jsem se dobře. Po prvním kole jsem seděl na stoličce, šel do druhého, pil vodu a říkal si: ‚Dneska budu mistr světa,‘ je to taková šílená věc, kterou děláme.“

Další prohra v boji o titul je pro Poiriera, který se ke své budoucnosti nevyjádřil, zničující. Ačkoli se s novináři nechtěl podělit o rozhodnutí, jaký bude pravděpodobně jeho další krok, Poirier se podělil o vhled do toho, jak bude probíhat jeho rozhodovací proces.

„Můžu dělat cokoli, co si usmyslím,“ řekl Poirier. „Můžu bojovat o další pás. Můžu udělat další vítěznou sérii. Můžu se drápat a šplhat a dostat se zpátky tam, kde chci být. Jde jen o to, jestli chci. To je otázka, na kterou se musím podívat do zrcadla a odpovědět si. Chci to udělat znovu? Chci se znovu vydat tou cestou? Odpověď přijde v příštích dnech nebo týdnech. Musím tomu nechat volný průběh a uvidím, co bude dál, ale pokud to mám v srdci a chci to dělat, budu tu bojovat o další světový titul.“

Bez ohledu na svůj další krok je Poirier hrdý na to, co dokázal během svých 27 zápasů v UFC. V roce 2019 získal prozatímní titul v lehké váze. Byl hlavním hvězdou mnoha akcí UFC, včetně několika placených zápasů. Před zápasem UFC 269 byl Poirier v roce 2021 neporažený a dvakrát vyhrál nad megahvězdou MMA Conorem McGregorem.

„Jak jsem říkal celý týden, nic na celé téhle cestě nebylo uděláno nadarmo,“ řekl Poirier. „Všechno, co mám já a moje rodina, je díky zápasům. Spousta vzdělání v mém životě je díky takovýmto momentům. Učím se sám o sobě.

„Myslím, že pro mě stále existují zápasy v lehké a velterové váze. Jen nechci ani přemýšlet o tom, kdo nebo co bude dál. Byl to pro mě šílený, bláznivý rok se třemi velkými zápasy. Chci se jen vrátit domů ke své rodině. Jsem zdravý. Oni jsou zdraví. Nikdo nechce být zvyklý prohrávat. Já jsem zvyklý se jen učit. Je to tak, jak to je. Taková je hra. Budu se snažit nesedět tady na další tiskové konferenci a nebrečet před vámi, ale budu pokračovat v tom, co dělám. Být otcem. Snažte se být majákem světla. Pokračujte v práci.“