16. 4. 2024

„Brazilci jsou šampioni!“ – Conor McGregor oslavuje Brazílii po vítězství Oliveiry nad Poirierem

Conor McGregor v počátcích své kariéry v UFC často válčil s brazilskými bojovníky. Nyní se však zdá, že si tuto zemi a její bojovníky oblíbil. Po výrazném vítězství Charlese Oliveiry ve třetím kole nad Dustinem Poierem na UFC 269 se McGregor na sociálních sítích pochválil Brazilce jako „neuvěřitelného“.

McGregor sdílel několik fotografií z návštěvy země před svým zápasem s Josém Aldem na UFC 194: „Brazilci jsou šampioni! Neuvěřitelné! Vzpomínám na Brazílii,“ napsal McGregor.

Conor McGregor se kdysi zapletl do ostré rivality s brazilským zápasníkem Josém Aldem. Dvojice se utkala o titul v pérové váze na UFC 194, kde McGregor zvítězil knokautem po devíti vteřinách. V přípravě na zápas McGregor urážel nejen Alda, ale také brazilský lid:

„Rio de Janeiro mi patří. Sedím tady s nohama na stole. Co s tím někdo tam nahoře udělá? Nikdo z vás s tím nic neudělá. Moje jméno, jméno McGregor, motto mé rodiny… znamená, že královskou krev. To se táhne už dlouho. Takže když [Aldo] říká, že on je král a já jsem vtipálek, kdyby byla jiná doba, vtrhl bych do jeho favely na koni a zabil každého, kdo by nebyl schopný pracovat. Ale jsme v nové době. Takže mu jen v červenci nakopu prdel,“ řekl McGregor na tiskové konferenci před UFC 194.

Nicméně už je to několik let a Conor McGregor a Jose Aldo zřejmě zakopali válečnou sekeru. McGregor Brazilci pogratuloval po jeho nedávném vítězství nad Robem Fontem na UFC Vegas 44 a dokonce si rýpl do Khabiba Nurmagomedova za tvrzení, že Aldo už je za zenitem.

Conor McGregor se mohl utkat o titul s Charlesem Oliveirou, kdyby se mu na UFC 264 podařilo porazit Dustina Poiriera. McGregor si však v zápase nakonec zlomil nohu a Poirier byl tím, kdo místo něj pokračoval v boji o titul.

Ir byl během zápasu spatřen s brazilským chráničem zubů, což naznačovalo, že měl v úmyslu Oliveiru po zápase vyvolat. K titulu má však Conor aktuálně hodně daleko. V žebříčku mu patří až 9.místo s tím, že prohrál 3 z posledních 4 zápasů.