29. 4. 2024

Zázrak z Manchesteru? Jak Kings otočili zápas z 0:5 proti Gretzkyho partě!

Zdroj: Freepik

Tomuhle zápasu se dodnes říká Zázrak z Manchesteru. Ne snad, že by se odehrál v Anglii, to podle jména ulice, na které stála tehdejší aréna Kings. Bylo jaro roku 1982 a v play off na sebe narazili Los Angeles Kings a Edmonton Oilers.

Podle původních předpokladů to tehdy mělo dopadnout úplně jinak.

Hrál se třetí duel semifinále Smytheovy divize, stav byl 1:1 na zápasy.

A byl tu jednoznačný favorit s Waynem Gretzkym, Markem Messierem či Paulem Coffeym, který v základní části i díky 92 gólům nastříleným The Great One nasbíral 111 bodů.

Los Angeles? To prošlo do play off jen tak tak, bodů mělo 63.

Podle toho to vypadalo i v tomhle utkání, ve kterém Edmonton po dvou třetinách vedl 5:0. Stalo se ale něco bláznivého – Kings se ve třetím dějství povedlo skóre srovnat!

V prodloužení je pak Daryl Evans, střelec pouhých 27 tref v kariéře, pasoval na vítěze. Nikdo nikdy v play off nezvládnul fantastičtější obrat.

Evansově mužstvu navíc pomohl k senzačnímu postupu.