17. 6. 2024

Spenglerův pohár? Přehled finálových bitev!

Zdroj: Freepik

Spengler Cup je hokejový turnaj s historií sahající do roku 1923. Koná se vždy na konci roku a pravidelně se jej účastní i český tým.

Pojďme si připomenout finálové bitvy, které rozhodly o tom, který tým v Davosu pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze.

#2023 Dynamo doplatilo na nešťastné momenty, trofeje se po 12 letech dočkal domácí Davos

Pardubice po spanilé jízdě nakonec na triumf na Spengler Cupu nedosáhly. Východočeši ve finále 95. ročníku nejstaršího evropského turnaje padli s domácím Davosem 3:5.

O výhru švýcarského zástupce se přičinil také český reprezentant Matěj Stránský jednou asistencí.

„Finále pro nás nedopadlo, ale takhle to někdy v hokeji je. Sahali jsme po srovnání stavu, byli jsme blízko jít do třetí třetiny za vyrovnaného stavu s tím, že kdo dá gól, tak vyhraje. Udělali jsme však hrubou chybu, která nás ve finále stála davoský náskok, který už jsme nedotáhli,“ uvedl trenér Pardubic Václav Varaďa.

Pardubice napodobily finálovou porážkou neúspěšné tažení Třince z roku 2019 a Sparty z loňského vydání.

Potřetí v řadě tak zástupce české extraligy ve finále prohrál, v letech 2020 a 2021 se nehrálo kvůli koronavirové pandemii. Davos přidal celkově šestnáctý triumf, první od roku 2011.

HC Davos – HC Dynamo Pardubice 5:3

Branky a nahrávky: 13. Rasmussen (Haapala), 32. Corvi (Olofsson, Wieser), 39. Dahlbeck (Wieser, Olofsson), 41. Rasmussen (Haapala), 43. Olofsson (Wieser, Corvi) – 37. Hyka (Radil, Čerešňák), 37. R. Kousal (Radil), 53. Mandát (Pochobradský, Košťálek). Diváci: 6267 (vyprodáno). Místo: Eisstadion Davos, Davos (Švýcarsko).

Sestava Pardubic: Klouček – Čerešnák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Hájek, Bučko – Hyka, L. Sedlák, Cienciala – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, A. Musil, Paulovič – Pochobradský, Poulíček, Mandát – Říčka. Trenér: Varaďa.

📹 Sestřih: