Zažijte triatlon v Karlových Varech v roli závodníka!

Poklidné lázeňské centrum Karlových Varů opět po roce ožije triatlonem. V tradičním zářijovém termínu se na západ Čech sjedou špičkový závodníci z celého světa, aby zde v rámci Světového poháru poměřili síly na zdejších sice těžkých, ale krásných tratích. Ostatně zazávodit si můžete i vy, závody jsou otevřené veřejnosti.

Pořadatel CITY TRIATHLON Karlovy Vary nabídne o víkendu 9.-11. září bohatý závodní i doprovodný program.

Vrcholem sice budou nedělní závody elitních triatlonistů a triatlonistek, ovšem o den dříve si můžete přijet zazávodit i vy nebo vaše děti.

“Závod si může vyzkoušet opravdu každý, pro zvládnutí tras nejsou žádné časové limity. Amatérští závodníci zažijí špičkový servis a atmosféru na srovnatelné úrovni jako v nedělním závodě pro elitní atlety ve Světovém poháru,” lákají k účasti pořadatelé.

Jak dlouhý vás čeká závod?

Zatímco mistrovský závod se koná na standardních olympijských distancích 1500 metrů plavání, 40 km cyklistika a 10 km běh, v sobotním závodě pro veřejnost budou distance poloviční.

Plavecká část o délce 750 metrů se uskuteční na Rolavě, 20km cyklistická část zavede závodníky do lázeňského centra a 5km běh pak končí přímo na Divadelním náměstí, kde bude opět centrum celého závodu.

Využijte jedinečnou příležitost zazávodit si na jedné z nejkrásnějších triatlonových tratí na světovém okruhu.

Kdy a kde se startuje?

Závody pro veřejnost proběhnou v sobotu 10.září, a zatímco ženy startují už ve 13:30, muži skočí do Rolavy až v 17:00 odpoledne.

Registrace na závod probíhá od ranních osmi hodin a končí vždy hodinu před startem dané kategorie.

Je však důležité nechat si rezervu na uložení věcí do depa. V případě karlovarského závodu jsou totiž depa hned dvě. V tom prvním u koupaliště Rolava na vás bude čekat vaše kolo, v tom druhém na Divadelním náměstím zase tenisky na běh.

Jak se na závod přihlásit?

Registrace pro individuální závod probíhá přes elektronický přihlašovací formulář na nových stránkách českého triatlonu v sekci přihláška. Přímý odkaz zde: https://cts.triatlon.cz/Serie/Info/235.

Startovné pro veřejný závod činí lidových 600 CZK a je splatné do 5.září převodem nebo pak hotově při prezentaci.

Instagram did not return a 200.