26. 4. 2024

Koblížek si z MS v aquatlonu veze 6.místo! Jak hodnotí svůj výkon?

Na proběhnuvším Mistrovství světa v aquatlonu vyslala Česká republika jediného zástupce. Šimon Koblížek se ve světové konkurenci neztratil. Jak vnímá výsledek i výkon?

Letošní mistr republiky a vítěz Českého poháru odjížděl do slovenského Šamorína s vysokými ambicemi. Ty naplnil tak napůl.

Na tratích 1km plavání a 5km běhu dokončil Koblížek závod v čase 30:39, což stačilo na 6.místo v kategorii do 23 let. V celkovém pořadí mu pak patří 18. příčka.

Jakožto bývalý plavec se Koblížek v plavecké části závodu pohyboval v první skupině a nakonec z vody lezl na devátém místě. V tu chvíli byl ve své kategorii pátý a na bronzovou příčku měl manko pouhých 6 vteřin.

Bohužel při dlouhém přeběhu do depa začala ztráta nabíhat. „Trvalo, než se mi ta krev z rukou a vršku těla začala dostávat do nohou. Musím teď makat hlavně na přechodech mezi plaváním a během,“ říká Koblížek po závodě.

Zatímco s plaveckým výkonem byl královéhradecký závodník spokojený, s běžeckým už nikoliv. „Na to jaký jsem běžec, tak to byla bída,“ poznamenal k času 16:24, kterým uzavíral dvacítku.

Šesté místo sice Šimon jako úspěch nebere, na druhou stranu vybojoval cenné body do rankingu, aby se mohl v příštím roce zúčastnit závodu na Beach Games.

Už za pět týdnů čeká Koblížka další velký závod, kterým bude ME v aquatlonu ve Španělsku.