15. 6. 2024

Zastaví Hermansson rozjetého“vraha“ Stricklanda?

Už tento víkend nás čeká klání dvou mužů z elitní top desítky střední váhy. V této váze neporažený, Sean Strickland touží po krvavém zápasu ve stylu Mortal Kombat a nebylo by žádným překvapením, kdyby ho dostal. Šestka divize, Jack “The Joker” Hermansson je známý právě pro svou dravost a odhodlání v kleci nechat třeba i život. 

Švédsko-norský “Joker” si jde po výhře nad Shahbazyanem pro další zelené políčko na svém rekordu. Čeká ho nelehký úkol – zastavit rozjetý vlak jménem Sean Strickland.

Američan má úctyhodnou bilanci čtyřiadvaceti vítězství a pouze třech porážek. Je na vlně pěti vítězství a posledním zápase o třídu předčil veterána Uriaha Halla. 

Hermansson se ale na špičce střední váhy pohybuje už poslední čtyři roky, za které nasbíral pěknou řadu skalpů. Uškrtil přemožitele Makhmuda Muradova, Geralda Meerchaerta hned v prvním kole.

Své kvality ve wrestlingu a grapplingu předvedl hlavně v zápasech s Gastelumem a už zmíněným Shahbazyanem. Bývalého titulového vyzyvatele, Kelvina Gasteluma ukončil na páku na nohu za bezmála osmdesát vteřin. 

Pro tento zápas Jack dostává extra motivaci od fanoušků. “Nikdy jsem neměl soupeře, u kterého by mi tolik lidí psalo ´Zabij toho chlapa! Musíš tento zápas vyhrát!´ Já se samozřejmě vždycky snažím vyhrát, ale u tohoto souboje – Lidi ho zkrátka chtějí vidět jít k zemi.”

Sean se zdá být jedním z těch nejšílenějších bojovníků v UFC. K tréninku i k zápasu má přinejmenším neortodoxní přístup. Poslední týden před zápasem bývá zaměřený hlavně na shazování váhy, práci na lapách a nějakém relaxu. Třicetiletý “Tarzan” to vidí jinak. Dle jeho slov zkrátka nevydrží týden bez tvrdého sparingu.

Není zrovna tím nejoblíbenějším tréninkovým parťákem. Ostatní kolegové z gymu s ním často nechtějí spárovat a není divu, před nedávnem uniklo video, kdy při tréninku svého sparing-partnera knockoutoval high kickem. 

V jednom z rozhovorů se dokonce nechal slyšet, že by mu nevadilo, kdyby v kleci někoho zabil: „Kdybych někoho v kleci zabil, byl bych z toho ku*evsky šťastný!“ překvapil. O jeho slovech fanoušci zprvu pochybovali, on však mluvil plně vážně. „Samozřejmě, že bych klidně někoho zabil, je to součást našeho sportu, miluji to!

Co se týče zápasu, má jasné přání: “Chci tam nastoupit a mít pořádnou válku. Chci, aby to byla zkur**nná koupel krve. Chci tam jít s tím – zab nebo buď zabit. Není nic horšího než odcházet z klece s pocitem, že jsem bojoval jak děvka. Radši bych šel k zemi, než opouštět klec s tímhle pocitem.”

Střet skandinávského grapplera s tvrdým postojářem z Kalifornie. Oba odhodláni projít peklem pro vstupenku do elitní top pětky divize. Jednoduše bitva, kterou si nesmíte nechat ujít.