16. 4. 2024

Za šest sekund viděl dvě žluté. Zuřivý Vidal narušil intimní zónu

Ze hřiště odcházel nedobrovolně a totálně zuřil. Byl v amoku. Kopl do plakátu Ligy mistrů, a pak si znechuceně sedl na schody a zul si kopačky.Chilský záložník Arturo Vidal tentokrát ve službách Interu Milán opět neudržel nervy a jeho vyloučení v 33. minutě výrazně ovlivnilo extrémně důležitý zápas.

Inter Milán ve čtvrtém zápase Ligy mistrů doma prohrál s Realem Madrid 0: 2. Italský tým je ve své skupině téměř beznadějně poslední, má pouze dva body.

A téměř jistě může zapomenout na postup do osmifinále. Jedním z hlavních viníků je právě Vidal. „Absurdní a neomluvitelné vyloučení Vidala vážně poškodilo jeho tým,“ psal server mundodeportivo.com.

Dvě žluté za 6 vteřin

Jeho tým prohrával už od 7. minuty, kdy proměnil penaltu Eden Hazard. Situaci předcházel faul Nicoly Barell, který nešikovně podkopal Nacha z Realu Madrid.

K podobné situaci došlo později i na opačné straně, když se faulu dožadoval právě Vidal. Zdálo se, že ho jemně klopýtl Raphaël Varane. Byl to sporný moment, nejednoznačný.

U rozhodčího Anthonyho Taylora však Chilan neuspěl. Naopak. Za protesty a nesportovní chování byl vyloučen. Během šesti sekund dostal dvě žluté karty. V návalu emocí z pocitu křivdy zřejmě rozhodčímu řekl ošklivé slova.

Měl by dostat pokutu

Na Taylora prskal v intimní blízkosti, téměř se ho dotkl nosem. „Měl by dostat vysokou pokutu. V době pandemie je to tvrdá rána do klubové pokladny, „dodal server mundodeportivo.

Vidal se postaral o rekord Ligy mistrů, neboť vyloučen byl již v dresu třetího různého klubu. Před třemi lety ještě jako hráč Bayernu Mnichov viděl červenou kartu, a to také proti Realu.

V odvetě čtvrtfinále to mělo velké následky, protože v prodloužení Bayern vypadl. V únoru tohoto roku byl Vidal v dresu Barcelony vyloučen na půdě SSC Neapol, šlo o osmifinále.

Inter s jednou střelou na bránu

Inter působil ve středu proti Realu neškodně, za celý zápas si nevytvořil čistou šanci. Prostor branky Realu Madrid trefil pouze jednou.

„Je extrémně těžké hrát proti klubu jako Real. Když pak dostanete jako první gól a hrajete v oslabení, tak je téměř nemožné uspět, „prohlásil trenér Interu Antonio Conte v rozhovoru pro Sky Sport Italia.

„Mluvíme o dvou týmech na různých úrovních. Real Madrid v posledních letech dominoval v této soutěži a je vždy hlavním protagonistou. Pouze se na něj ze spodku díváme, „přiznal Conte.

Tabulku skupiny B vede bundesligový Mönchengladbach, který rozhodl souboj s ukrajinským Šachtar Doněck už v prvním poločase třemi brankami.