Za minutu bylo hotovo! Peňáz si smlouvu v UFC nevybojoval

Cíl se rozplynul. České MMA se dalšího zástupce v nejprestižnější bojové organizaci světa UFC (prozatím) nedočká. Pětadvacetiletý Matěj Peňáz, který bojoval o smlouvu v populární show Dana White’s Contender Series, se v kleci moc dlouho neohřál.

Američan Sedriques Dumas ho dokázal již po 47 vteřinách ukončit na škrcení ve stoje.

Největší duel kariéry, na který poctivě dřel několik měsíců. I kvůli aklimatizaci na tamní podmínky odletěl Peňáz do Las Vegas již necelých 14 dnů před zápasem, jenomže své zápasnické schopnosti se mu předvést nepovedlo.

Kýžený cíl v podobě zisku smlouvy v slavné UFC nebyl z pohledu Matěje Peňáze naplněn, americké dobrodružství tak končí nezdarem.

V souboji proti Američanovi Dumasovi se vědělo, že proti sobě půjdou elitní postojáři, jenomže rychlý konec netradičním způsobem překvapil snad všechny.

Po několika výstražných kopech z dálky sedmadvacetiletého rodáka z Floridy přišla první a poslední sekvence pro Peňáze, který se protivníka pokusil ohrozit svým tradičním rozkmitáním dlouhých paží. Následné vteřiny ale byly už jen pouze v režii bojovníka s přezdívkou The Reaper.

Dumas totiž po krátkém klinči ukázkovým způsobem mrštil soupeře na podlahu klece a Peňázovi nezbývalo nic jiného, než naplno prodat získané zkušenosti z několikaměsíčního kempu ve Švédsku, který spočíval právě v obraně proti strhům a práci na zemi. Český talent se sice bleskově postavil zpět na nohy, soupeř to ale potrestal se vší parádou.

Peňázovi se kolem krku začaly okamžitě svírat soupeřovy paže, které usilovaly o překvapivě rychlý konec v podobě gilotiny vestoje.

Pětadvacetiletý zástupce Reinders MMA se během několika desítek vteřin dostal do nejtěžšího okamžiku ve své profesionální kariéře. Dumasova gilotina byla totiž chycena nesmírně pevně a Peňáz na to reagoval odklepáním konce zápasu. Ten přitom trval pouhých 47 vteřin.

Instagram did not return a 200.