23. 9. 2023

Další Čech do UFC? Talentovaný Peňáz bude čelit životní výzvě!

Životní zápas za rohem. Česká republika by se již ve středu mohla dočkat dalšího zástupce ve slavné UFC. O smlouvu totiž před zraky šéfů zabojuje talentovaný Matěj Peňáz.

„Cíl je dostat se do UFC a stát se dalším Čechem, který reprezentuje Českou republiku v nejprestižnější organizaci světa,“ má jasno vytáhlý borec, jenž se představí v populární show Dana White’s Contender Series.

Pětadvacetiletý bijec má o motivaci postaráno. „Forma je dobrá, cítím se připravenej. Celkově byl kemp natolik náročný, že jsem náročnější snad ještě nezažil,“ líčí zápasník s přezdívkou Money.

V kleci stále neporažený Matěj Peňáz hodně času trávil ve švédském Allstars Training Centru, kde se připravují i hvězdy UFC Khamzat Chimaev nebo Alexander Gustafsson.

Náročné kempy na severu Evropy  sloužily především k pilování práce na zemi. „Zapracoval na tom opravdu hodně a kvalitně, má kolem sebe skvělý tým trenérů. I kluci, kteří mají skvělý wrestling, tak říkají, že je strašně těžké ho hodit,“ má radost trenér André Reinders.

Peňáz je především špičkový postojář, především kickboxer a thaiboxer, který v minulosti nastupoval v největší postojářské organizaci Glory.

Jeho soupeře bude Američan Dumas, který má podobný bojový styl. „Stylisticky by mi měl sedět, je to víc postojář, občas se ale pouští na zem. Je to klasický pravák, jinak jsme stejně vysocí,“ srovnává Peňáz, který se může stát šestým Čechem v UFC.

V MMA je přitom Peňáz stále nováček. Vždyť premiéru si odbyl teprve v listopadu 2020. Nabídka o zabojování o smlouvu v UFC přišla hodně brzy.

V MMA jsem první dva roky. Když to ale člověk spojí s tím, kolik zkušenosti mám z postojových disciplín a jak dlouho zápasím, tak jsem na to víc než dobře připravený,“ ubezpečuje Matěj.

Peňáz půjde do akce v noci z úterý na středu okolo 3:00.